Навчальний заклад Іллі Киви заднім числом опублікував збірники з його матеріалами – розслідування

1386

Міжрегіональна академія управління персоналом, де проходив аспірантуру нардеп від ОПЗЖ Ілля Кива, після скандалу довкола захисту його дисертації, опублікувала на своєму сайті збірники науково-практичних конференцій із матеріалами новоспеченого кандидата наук.

Це відбулося 27 квітня, хоча раніше тих документів там не було, – пише Оbozrevatel.

Як повідомляє Bihus.Info, до такого кроку в МАУП вдалися якраз наступного дня після публікації журналістами викривальної інформації щодо наукової роботи Киви. Останнє видно із властивостей самих файлів, йдеться у новому розслідуванні видання.

Зокрема, в “оновлених” версіях збірок із конференцій 2018 і 2019 років з’явилися додаткові сторінки із матеріалами нібито від нардепа. Тоді як в мережі досі є в наявності попередні варіанти цих збірок із меншою кількістю сторінок.

МАУП додала Киву до авторів наукових збірників

Наприклад, у дисертації Киви, опублікованій на сайті Інституту підготовки кадрів Державної служби зайнятості, вказано, що він брав участь у двох наукових конференціях МАУПу в 2018 та 2019 роках. Водночас підкреслено, що його роботи опубліковано в збірниках на ст. 152-154 та ст. 414-416 відповідно.

Киву додали до авторів наукових збірників

Розслідувачі наголошували, що наявний в Інтернеті офіційний збірник матеріалів конференції 2018 року має тільки 144 сторінки, а 2019-го – 414, остання з яких містить вихідні дані. Внески Іллі Киви в обох відсутні, що підтвердила і їхня координаторка Оксана Пархоменко-Куцевіл.

“Я його не пам’ятаю, вам чесно скажу. Тези збирала особисто. Я його не пам’ятаю за прізвище”, – наводить видання її слова.

Також зазначається, що раніше проректор МАУП Євген Романенко допомагав Іллі Киві “прикрити” додану до дисертації довідку із підробленим підписом.

Скриншот

“Річ у тім, що до своєї дисертації Ілля Кива додав декілька довідок, які мають підтверджувати практичне значення його наукової роботи. Зокрема, дисертація містила довідку від ГО “Всеукраїнська асамблея докторів наук з державного управління”, підписана Ольгою Руденко. Підпис суттєво відрізняється від тієї ж Ольги Руденко на інших документах, наявних у вільному доступі”, – пояснили розслідувачі.

Матеріали розслідування

За їхніми словами, коли журналісти Bihus.Info звернулися до ГО із запитанням, з чим пов’язана така відмінність у підписах і чи справді Руденко підписувала таку довідку для Киви, відповіді не надійшло. А вже згодом на сайті Інституту замінили файл із дисертацією нардепа. У новій версії також міститься довідка від тієї ж організації із тими ж вихідними даними, але підписана вже Євгеном Романенком – проректором МАУПУ і президентом згаданої ГО. Ще одна керівниця організації, Ірина Жукова, була офіційною опоненткою на захисті Киви.

“Після цього на сервері Інституту підготовки кадрів ще впродовж декількох днів можна було знайти обидва файли з дисертацією Киви (перший варіант із підробленою довідкою та другий варіант із заміненою довідкою). Документи мали різну назву: 2dis-KYVA2 та 2dis-KYVA-12. Нині перша версія дисертація видалена, однак копія ще збережена на сервісі Internet Archive”, – підсумували розслідувачі.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини