Нацбанк України попередив банки про ризики співпраці з Олександром Дубінським

1149

Нацбанк України повідомив банки про введення Сполученими Штатами санкцій проти народного депутата від “Слуги народу” Олександра Дубінського і ще шести українських громадян.

Національний банк України повідомив банки про санкції, які США ввели проти народного депутата від “Слуги народу” Олександра Дубінського, і попередив про ризики співпраці з підсанкційними особами. Про це повідомляє LIGA.net із посиланням на лист НБУ, – пише інтернет-видання “Гордон”.

“Звертаємо увагу на ризики, пов’язані зі здійсненням фінансових операцій з особами, включеними до [списку санкцій США] OFAC SDN List, і вважаємо за потрібне запропонувати фінансовим установам вжити належних заходів обережності з метою управління такими ризиками”, – ідеться в листі.

Фото: liga.net

11 січня США включили до санкційного списку 11 фізичних осіб і організацій з України. Під санкції, окрім Дубінського, потрапили колишній прокурор Генпрокуратури України Костянтин Кулик, бізнесмен-утікач, екснардеп Олександр Онищенко, колишній український дипломат і політолог Андрій Теліженко.

22 січня Дубінський повідомив, що Monobank запропонував закрити його рахунки. Виконавча директорка Центру протидії корупції Дар’я Каленюк говорила в інтерв’ю “Українській правді”, що особи, проти яких вводить санкції мінфін США (список OFAC), автоматично потрапляють “у систему фінансового моніторингу всіх банків цивілізованого світу”.

“Я не впевнена, що банки, наприклад, у Російській Федерації або в Китаї будуть використовувати список OFAC для того, щоб моніторити своїх клієнтів. Але банки у країнах ЄС, Швейцарії, Великобританії, Сполучених Штатах Америки і навіть в Україні користуються цим списком для того, щоб визначати клієнтів із підвищеним ризиком або необґрунтовано високим ризиком. Тобто потрапляння людини до цього списку означає, що будь-яким американським компаніям буде заборонено взагалі мати фінансові зносини із цією особою, заборонено мати фінансові зносини з компаніями, які пов’язані із цією особою”, – розповідала Каленюк.

За повідомленнями мінфіну США, фізособи, на яких наклали обмеження, пов’язані з Деркачем, щодо якого США ввели санкції у вересні 2020 року “за спроби вплинути на президентські вибори у США 2020 року”. Разом із Деркачем санкції ввели ще проти трьох росіян – Артема Ліфшиця, Антона Андрєєва і Дар’ї Асланової, співробітників російського Агентства інтернет-досліджень (відомішого як “фабрика тролів”).

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини