Насмітив грошима: на хабарі у 2 мільйони затримали мера Сум Олександра Лисенка

440

Сумського міського голову затримали на гарячому разом із директором департаменту міської ради. Чоловіки брали хабарі з компанії, яка займалася вивезенням сміття.

Посадовці займалися корупцією з листопада 2022 року. Тепер їм повідомлять про підозру, передає 24 Канал.

Що відомо на цю мить

Чоловіків затримали після отримання ними третього “траншу” незаконних коштів. Вони саме отримали 1,4 мільйона гривень, аж раптом “завітали” СБУ і НАБУ.

Відомо, що мер Сум і директор департаменту інфраструктури Сум вимагали хабарі від місцевих підприємців. Щоб спокійно та без перешкод працювати, доводилося платити.

Зокрема компанія, яка займалася вивезенням сміття, мала сплачувати “данину” чиновникам, до того ж немалу – 2 мільйони 130 тисяч гривень. Якщо бізнес відмовлявся давати хабарі, посадовці погрожували створити труднощі в роботі.

Також платили за те, щоб місцева влада встановила для компанії економічно обґрунтований тариф на поводження з побутовими відходами.

Суму в 2 мільйони 130 тисяч гривень підприємці передавали з листопада 2022 року аж по жовтень 2023 року. 2 жовтня бізнесмени передали третю частину незаконної вигоди, 1,4 мільйона гривень.

Чиновникам мають повідомити про підозру та обрати їм запобіжний захід. Стаття – прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою, це від двох до чотирьох років позбавлення волі.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини