Найбільше українці хочуть їхати на заробітки до Німеччини та Польщі, – опитування

1253

Переважна кількість українців хотіла би при можливості поїхати на заробітки до Німеччини і Польщі. Такі результати дослідження, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології на замовлення видання DT.UA.

Як зазначається, розмірковуючи про те, в яку країну варто було б поїхати на заробітки (за умови отримання однакової зарплати) – 13,6% респондентів відповіли, що до Німеччини, а 13,1% – до Польщі, розповідає ZAXID.NET.

При цьому лише 4,9% опитаних зупинили свій вибір на Росії. У топі найбільш привабливих держав-роботодавців Росія поступається Чехії, Італії, США, Канаді та суттєво програє Польщі та Німеччині.

Окрім того, у переліку країн, де гіпотетичні заробітчани побоюються проявів ворожості щодо українців, Росія впевнено лідирує (34,4%). Польща відстає за цим показником від Росії на 27,2%.

Загалом трохи більше чверті українців, які виїжджають за кордон (26,1%) хочуть пережити там важкі часи, 15,4% – хотіли б їздити на сезонні роботи в інші країни, 9,3% – хотіли б отримати нові знання та досвід і після цього повернутися в Україну. Назавжди готові виїхати з України тільки 14% респондентів.

Дослідження проводилося з 21 листопада по 15 грудня 2017 року. Польовий етап тривав з 1 по 14 грудня. Опитування проводилося у 110 населених пунктах в усіх областях України, крім Автономної Республіки Крим. У Донецькій та Луганській областях опитування проводилося тільки на територіях, підконтрольних Україні. У результаті польового етапу було зібрано 2039 анкет.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини