“Нагода відзначити наші тісні зв’язки”: США привітали перейменування Новгородського у Донецькій області на Нью-Йорк

496
Посольство США в Україні привітало повернення історичної назви Нью-Йорк населеному пункту Новгородське у Донецькій області

Про це йдеться на Facebook-сторінці дипустанови, повідомляє Еспресо

“Вітаємо жителів Нью-Йорка Донецької області з поверненням до історичної назви свого міста завдяки міжфракційному консенсусу у Верховній Раді України! Ще одна нагода відзначити наші тісні зв’язки. Ми великі шанувальники вашого нового/старого імені!” – заявили у посольстві США.

Нагадаємо, раніше Верховна Рада ухвалила проєкт постанови №5081 про перейменування селища міського типу Новгородське на Нью-Йорк.

Селище міського типу розташоване за 42 км від райцентру – міста Бахмут. У смт проживає близько 12 тис. осіб. До 1951 року воно називалося Нью-Йорком – у 1892 році на цьому місці було засновано німецьку колонію з такою назвою. Раніше у цій місцевості існував зимівник Кальміуської паланки Війська Запорозького Низового.

Український інститут національної пам’яті зазначає, що перейменування смт. Нью-Йорк на смт. Новгородське у 1951 році “було продиктоване політико-ідеологічними міркуваннями комуністичної партії”.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини