На Волині незаконно вирубили деревини на 17 мільйонів гривень

389

Через незаконну порубку лісу в заказниках держава втратила 17 мільйонів 611 тисяч гривень. Двом працівникам Волинського лісомисливського господарства слідчі ДБР оголосили підозру в службовій недбалості.

Йдеться про заступника начальника Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства, а також колишнього головного спеціаліста лісового відділу цього господарства, передає Український інтерес.

Посадовці незаконно виписали та видали лісорубні квитки на проведення суцільних рубок у заказнику місцевого значення “Осівський” та “Озерянський” державного підприємтва “Турійське лісове господарство”.

Обом посадовцям районного лісового господарства загрожує позбавлення волі на строк від двох до п’яти років із позбавленням права обіймати певні посади на строк до трьох років зі штрафом від 250 до 750 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого. Досудове розслідування триває.

Раніше виявили факти масштабної вирубки цінних дерев у держлісгоспах на заході та півночі України. Як стверджують слідчі, такі дії не лише завдали державі великих збитків, а й стали причиною руйнівних повеней у цьому році.

Водночас у пресслужбі Державного агентства лісових ресурсів розповіли, що обсяг незаконних рубок лісу в Україні за перше півріччя скоротився майже наполовину порівняно з аналогічним періодом 2019 року. Торік вирубили 74,3 тисячі кубометрів, а цьогоріч – 40,2 тисячі.

Нагадаємо, прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що за останні роки площа відтворених лісів в Україні перевищила площу вирубок.