На розмінування України піде 50 – 90 років, – воїн ЗСУ про брак саперів

454

Потреба в саперах в Україні зараз надзвичайно велика. Росіяни, не шкодуючи, всівають ними поля та території. Проблема з кількістю розмінувальників є вже зараз, а далі може лише збільшитись.

Через щільні мінування українським військовим набагато важче просуватись вперед. Проблемою є й нестача кваліфікованих спеціалістів. Детальніше про це в інтерв’ю 24 Каналу розповів військовослужбовець ЗСУ, голова українського об’єднання “Мрія” Юрій Гудименко.

Катастрофічний дефіцит саперів

Професійних саперів бракує практично у кожному підрозділі. Юрій Гудименко розповів, що в його роті на 120 людей було лишень 4 сапери із досвідом та відповідною освітою. Вже вони навчали й інших військових.

Якщо зібрати всіх професійних саперів України, не вистачило б перекрити й 10% того, що потрібно перекрити. На розміновування піде 50 років, хоч імовірніше – 80 – 90 років, – зазначив Гудименко.

Є декілька видів розмінування. Військові сапери виконують лише одну з функції – розмінування, яке потрібно для подальшого просування. При цьому сапери постійно зазнають суттєвих втрат.

До того ж після закінчення війни в піхоті, танкістах та інші військовослужбовцях вже не буде потреби. Натомість потреба в саперах не зменшиться, а навпаки збільшиться.

“Величезна кількість територій, яка зараз замінована є просто загородженою. Ми не можемо її розмінувати, у нас не вистачає для цього сил, людей та грошей. Вона просто огороджена, забута і полишена. Але потім все це треба буде розміновувати”, – наголосив військовий.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини