На останній секунді: Збірна України з рекордом завершила відбір на Євро-2020

1108

Поєдинок пройшов у Белграді на стадіоні “Райко Мітіч”.

Збірна України з футболу уникла поразки в заключному матчі кваліфікації на чемпіонат Європи-2020. Підопічні Андрія Шевченка в 9-му турі зіграли внічию з командою Сербії – 2:2, передає Обозреватель.

Вперше в історії виступу першої футбольної команди країни, весь календарний рік був пройдений без поразок.

Гра почалася зi справжнього штурму господарів поля. Серби повністю притиснули наших футболістів до воріт, раз по раз небезпечно стріляючи як з флангів, так і по центру.

На 8-й хвилині після удару Тадича м’яч потрапив в руку Матвієнку і шотландський арбітр Боббі Медден без сумніву вказав на точку. Покарання чітко реалізував сам Душан – 0:1.

Забивши гол збірна Сербії відразу зменшила оберти, і Україна змогла організувати кілька небезпечних випадів правим флангом. Ярмоленко виділявся своєю технікою і зміг донести м’яч до штрафної, але до удару в створ справа не дійшла.

Складалося враження, що Україна намагалася тактовно підлаштується під суперника і максимально наситити правий фланг. Туди постійно зміщувалися Циганков і Ярмоленко, а лівий був відданий Миколенку.

На 23-й хвилині наші гравці створили перший по-справжньому небезпечний момент, але зрівняти рахунок не змогли. Райковіч, стрибнувши в ноги Циганкова, вибив м’яч. Ярмоленко, набігаючи, пробив, проте удар прийняла на себе штанга.

Зусилля України були винагороджені на 33-й хвилині. Циганков зробив ювелірну передачу з правого флангу і Яремчук просто, але точно, пробив головою в кут воріт – 1:1.

В той час, що залишився до перерви, на полі стадіону “Райко Митича” були гойдалки, де то одна, то інша команда мала непогані шанси вийти вперед.

Другий тайм почався також як і перший з “пожеж” біля воріт Пятова, і на 55-й хвилині провал захисників привів до другого голу. Караваєв не зміг перехопити пас Мітровічу у воротарський, і 25-річний форвард англійського “Фулхема” точно пробив в дальній кут – 2:1.

У збірної України був практично цілий тайм, щоб забити свій другий гол, але наші опоненти атакували набагато гостріше. “Синьо-жовті” за півгодини жодного разу не потрапили в створ воріт.

Фантастична розв’язка наступила на останній секунді. Тривала атака українців завершилася несильним, але дуже точним ударом Бесєдіна. Райковіч зовсім трохи не дістав м’яч – 2:2.

Сербія – Україна 2:2 (1:1, 1:1)

Голи: 1:0 – 9, пенальті Тадич, 1:1 – 32 Яремчук, 2:1 – 56 Мітровіч, 2:2 – 90 Бесєдін.

Сербія – Райковіч, Родич, Міленкович, Максимович, Коларов, Радоніч (Милинкович-Савич, 82), Гудель, Максимович (Мілівоєвіч, 76), Ляйіч (Гачіновіч 69), Тадич, Мітровіч.

Україна – Пятов, Матвієнко, Миколенко, Кривцов, Караваєв, Циганков (Бесєдін, 77), Коваленко (Шепелєв, 77), Малиновський (Шахов, 88), Сидорчук, Ярмоленко, Яремчук.

Попередження: Матвієнко (8), Радоніч (34), Коларов (84).