На Львівщині встановили рекорд наймасовішого виконання колядки на сопілках (відео)

463

Колядку «Нова радість стала» одночасно виконали 406 сопілкарів.
Фото: Скрін з відео

ФОТО: СКРІН З ВІДЕО

У гірському селі Стрілки, що у Самбірському районі, на Львівщині, сьогодні, 16 січня, встановили рекорд України. Тут виконали колядку «Нова радість стала» на сопілках. Рекорд у тому, що у виконанні взяли участь одночасно 406 сопілкарів, що стало наймасовішою грою пісні на цьому музичному інструменті, повідомляє Твоє місто.

Подивитися на встановлення рекорду прийшли сотні людей. На сопілках грали, як учні музичної школи, так і дорослі музиканти та аматори.

Розпочалося свято із звучання бойківської трембіти. Учасники рекорду, переважно юні сопілкарі, вишикувалися у формі восьмикутної зірки та одноголосно виконали відому українську колядку на сопілках, потім її заспівали і знову заграли.

Наймолодша виконавиця – учениця 2 класу місцевої школи імені о. Михайла Вербицького, а найстаршому нещодавно виповнилося 75 років.

Рекорд зафіксували представники Книги рекордів України.

Ідея рекордного виконання виникла дуже давно. А 7 років тому місцеві сопілкарі встановили перший рекорд – виконали Гімн України на 237 сопілках. Для них автор Гімну о. Михайло Вербицький – особливо дорогий, оскільки він понад сто років тому був парохом у сусідньому селі Мшанець і прославив місцевих мешканців у наукових колах своїми етнографічними дослідженнями.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини