На Київщині 9-річній дівчинці видалили 12 зубів без згоди мами: в приватній клініці заперечують

1612

В Ірпені Київської області в приватній клініці стоматології 9-річній дівчинці Ніці вирвали 12 молочних зубів. Зробили це, за словами мами дитини Надії, без її згоди і навіть після прохання почекати з видаленням.

Як повідомляється в сюжеті ТСН, дівчинці почав боліти один зуб. Його обіцяли видалити безболісно та під загальним наркозом, а також порадили вирвати ще два, – пише Оbozrevatel.

Мама дівчинки поставила підпис на договорі, де графа про кількість зубів нібито не була заповнена.

Коли дівчинці проводили операцію, Надії запропонували видалити абсолютно всі молочні зуби дитини, на що вона не дала дозволу і пішла, щоб зробити дзвінок до іншого лікаря. Пізніше вона попросила зупинити операцію, але було вже пізно. У підсумку жінці видали рахунок на 13 тис. гривень.

Надія разом з дочкою

Співвласники клініки зі свого боку переконують у протилежному – мовляв, мама знала про видалення 12-ти зубів, а така операція не є складною та травматичною. За версією лікарів, зуби були з карієсом і з часом вони все одно б заважали росту постійних.

Видалені зуби

В іншому медзакладі заявили, що без видалених зубів у дівчинки можуть не вирости постійні.

“Зубки не знають, куди лізти. Вони лізуть туди, де відчувають тиск. І якщо там тиску вже немає – вони будуть лізти куди завгодно”, – сказав стоматолог.

Лікарі порадили жінці тимчасово встановити протези дитині. Паралельно сім’я найняла адвоката.

“Ми підготували офіційний лист-претензію в стоматологічну клініку. Вони надали відповідь, де вказали, що мають рацію. Зараз ми підготували скаргу до Міністерства охорони здоров’я, для того щоб ініціювати клініко-експертну комісію, яка визначатиме характер порушень і допущених помилок”, – розповів адвокат, фахівець із медичного права Кирило Тарковський.

Якщо ж і потім клініка не визнає вину, адвокати будуть подавати заяву в суд.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини