На колінах просять порятунку, але “запалюють” у клубах: COVID-19 вдарив по Одесі, в лікарнях уже колапс

1058
{"uid":"D1D3013C-3640-4467-8F23-9F3DA096E787_1616503743843","source":"other","origin":"gallery"}

Новий масштабний спалах коронавірусу дістався і до Одеської області, яка у вівторок, 23 березня, поповнила лави “червоних” карантинних зон. Найважча ситуація спостерігається в обласному центрі, де давно не вистачає місць у лікарнях і кисню для важких пацієнтів. Інфікованих місцевих жителів нема куди госпіталізувати, вони змушені залишатися вдома в очікуванні вільного ліжка.

Однак дотримуватися карантину в цьому регіоні, як і, за великим рахунком, в інших, люди не хочуть. Одесу заполонили туристи, зокрема іноземці, які їдуть сюди, щоб погуляти і помилуватися пам’ятками. А нічні клуби і ресторани планують продовжити роботу в підпільному режимі, передає Обозреватель.

Ліжок у лікарнях катастрофічно не вистачає

За даними одеської мерії, 22 березня в місті залишалося всього 28 вільних місць. Це крапля в морі. Чиновники обіцяють, що за тиждень розгорнуть ще 190 ліжок, з яких тільки 82 будуть із киснем.

Як розповідає керівниця БФ “Корпорація монстрів” в Одесі (фонд забезпечує хворих людей кисневими концентраторами) Катерина Ножевнікова, в лікарні не беруть навіть людей із дуже низькою сатурацією.

“Хотілося б, щоб влада якнайшвидше відкрила ці місця, стало б легше. У мене на сьогодні 100 дзвінків від людей із низькою сатурацією, які не можуть госпіталізуватися і просять кисневий концентратор. Ми навіть змушені відмовляти тим, у кого насичення киснем становить 92, тому що є ті, у кого ця цифра всього 82-86. Хоча я розумію, що поважчати пацієнти можуть дуже швидко, сатурація може просто обвалитися”, – розповідає вона.

За її словами, зараз викликати швидку складно, тому що лікарі змушені час від часу їздити до пацієнтів, які задихаються, і давати їм подихати киснем.

По суті Одеса зараз схожа на Італію, коли що медики, що волонтери змушені вибирати – кому допомогти, а хто почекає. Багато лікарень не приймають людей похилого віку, надаючи вільні ліжка молодшим пацієнтам.

Ножевнікова розповіла, що одного з літніх чоловіків швидка відмовилася забрати навіть при тому, що у нього була сатурація на рівні 30%.

“Лікарі та персонал опорних [лікарень] валяться з ніг, сімейні лікарі масово хворіють. Адже медиків у магазині не купиш, їх просто немає”, – описує ситуацію волонтерка.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини