“На фінішній прямій”: Україна втратила останнього союзника в боротьбі з газопроводом Путіна

859

Данія зняла політичні заперечення з питання будівництва на її території ділянки газопроводу “Північний потік-2”.

“Політичні моменти були, коли заявка стосувалася проходження через територіальні води країни”, – повідомила газета “Известия”, посилаючись на джерела, знайомі з ходом реалізації проекту, – пише obozrevatel.

“На тому етапі вони що могли затягнути, затягували”, – додав він.

Зокрема, в кінці червня заявку по “Північному потоку-2” відкликали. Однак у випадку з поданими в липні документами йдеться про маршрути через виняткову економічну зону Данії.

“Це регулюється міжнародною конвенцією про морське право. І там зробити Копенгаген вже нічого не може”, – заявило джерело.

За його словами, на даний час залишилися питання адміністративного характеру, і ті “на фінішній прямій”.

При цьому спорудження газопроводу “Північний потік-2” затягується і з кожним місяцем стає дорожчим. Головна причина — відмова в дозволі на будівництво з боку Данії.

Це призвело до того, що росіянам довелося витратити зайві сотні мільйонів євро, а всі терміни вже зірвано.

Данія зняла політичні заперечення з питання будівництва на її території ділянки газопроводу "Північний потік-2"

Газопровід “Північний потік-2” пройде Балтійським морем, з’єднавши постачальників у Росії зі споживачами у Європі. Його протяжність становитиме понад 1,2 тис. км, пропускна спроможність — 55 млрд куб. м газу на рік. Дві гілки газопроводу мають бути побудовані до кінця 2019 року.

“Північний потік-2” піде в обхід транзитних держав — України, Білорусі, Польщі та інших східноєвропейських країн — через виняткові економічні зони й територіальні води Росії, Фінляндії, Швеції, Данії та Німеччини.

Проєкт оцінюють у 9,5 мільярда євро. Його реалізує “Газпром” в альянсі з європейськими компаніями Engie, Uniper, OMV, Shell, Wintershall. Вони взяли на себе зобов’язання профінансувати “Північний потік-2” сумарно на 50%, тобто на 950 мільйонів євро кожен. “Газпром” надасть другу половину коштів — 4,75 мільярда євро.

Росія будує газопроводи в обхід України

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини