На Чернігівщині селянам, які втратили житло, відбудовують будинки іноземці: на кожен дім треба лише три дні

627

Всі волонтери не лише дісталися власним коштом до України, а ще й зібрали частину грошей на модульні будинки.

Спершу  вони допомогали українцям грішми на відстані, а потім вирішили, що в Україні знадобляться і їхні руки. Тисячі кілометрів подолали 130 волонтерів із багатьох країн світу, щоб на підвір’ях сільських мешканців Чернігівщини встановити індивідуальні модульні будинки, йдеться в ТСН.

Вперше відтоді, як російська армія відійшла з Чернігівщини, Валентина Соболєва не плаче, а сміється. “Дім же ж стоїть, уже сарай якось добудуємо”, – каже жінка.

Будинок – це поки лише утеплена коробка, без підлоги, підведених комунікацій, але у пані Валентини вже величезні плани – одну кімнату розділити на частини, а з іншої перенести виводи під санвузол.

На встановлення одного будинку йде три дні. В кожній команді із 10 добровольців щонайменше двоє – будівельники, інші вчаться під час роботи.

Джон Латут вдома у Сполучених Штатах теж працює на будівництві. До України приїхав, бо має українське коріння. Його батьки ще у 80-х виїхали з Івано-Франківська. “Вони дуже щасливі за мене. Звісно, що трохи хвилюються через постійні обстріли тут, та водночас і підтримують мене. Це вони дали мені грошей, щоб я зміг оплатити дорогу з дому сюди”, – розповідає він.

Всі волонтери не лише дісталися власним коштом до України, а ще й зібрали частину грошей на модульні будинки. Вартість одного – майже 10 тисяч доларів. “Якби я опинилася у скруті, чи моя мама чи, скажімо, бабуся, я б хотіла, аби хтось допоміг. Саме тому ми тут, і жодної миті не шкодували про це”, – каже волонтерка Лора.

Вона до поїздки зі США теж ретельно готувалася, вчила мову, але місцеві з іноземними гостями легко порозумілися і жестовою мовою. У “баби Каті”, а саме так її називають всі волонтери, після обстрілів росіян від хати лишилася сама коробка. Щоб привести все до ладу, довелося продати корову, а ще допомогали друзі сина, який служить у ЗСУ. Сама ж вона пішла у волонтери і для іноземних добровольців відкриває регіональну кухню з власної печі.