На Буковині зафіксували масовий спалах африканської чуми свиней: на забій відправлять 21 тисячу тварин

883

У селі Котелеве Чернівецької області зафіксували масовий спалах африканської чуми свиней ㅡ за ніч померло 440 тварин. Щоб зупинити розповсюдження вірусної хвороби, вирішили відправити на забій 21 тисячу тварин.

Про це повідомила начальниця Держпродспоживслужби у Чернівецькій області Анжела Косован, пише «Укрінформ».

Зокрема, спалах африканської чуми свиней стався в одному з приватних фермерських господарств села Котелеве. За ніч від хвороби померло 440 тварин, серед них були і молоді свині.

За словами Косован, це надзвичайно стрімке поширення. У лабораторії вже підтвердили, що тварини мали африканську чуму свиней. Звідки на фермі виник вірус, наразі невідомо.

«Зазвичай це інфікування від диких тварин, зокрема від диких кабанів. Але могли й з кормами занести, чи навіть працівники. Це все будуть досліджувати. До нас їде комісія з Києва. Це вперше такий масовий випадок», ㅡ каже Анжела Косован.

Через поширення хвороби 14 квітня провели комісію під головуванням заступника голови Чернівецької ОДА Богдана Ковалюка. Так, було вирішено забити усіх свиней господарства ㅡ це 21 тисяча тварин. Після цього їх тіла мають утилізувати.

Фахівці зазначають, що це надзвичайно велика кількість тварин, тому над цим працюватимуть спільно з підприємством.

Наразі, за рішенням комісії, у трикілометровій зоні від села Котелеве введений карантин, а зона у радіусі 10 кілометрів навколо перебуватиме під наглядом.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини