Експерт зазначив, що не маючи технологій виробництва артилерійських стволів, Україна займалася виробництвом артилерійського ствола для міномета “Молот”.
В ЗСУ – велика проблема з мінометами, адже старі вже просто зносилися, нові виготовляти не вдається, а купити їх за кордоном в Україні “не додумалися або не захотіли”, – пише ТСН.
Про це військовий експерт Олег Жданов розповів у своєму відеоблозі.
“Я розумію, наскільки це величезна проблема. І я бачу за відгуками і навіть з переліку тієї допомоги, яку надсилають нам наші західні партнери, мінометів дуже-дуже мало. Мін дається 10-20 тисяч. Так, передають іноді міномети: там 6 штук мінометів, країни Балтії передавали. А артилерійських боєприпасів дають там 500-300-200 тисяч. Розумієте, яка різниця? Тобто це каже про те, що з мінометами повний, як кажуть німці, schwach (в перекладі – слабкий – ред.), дуже погано”, – описав ситуацію Жданов.
Він пояснив, що міномети – величезна підмога для піхоти.
“Постійно порушуючи цю тему, я намагаюся звернути увагу, що дайте міномети, особливо самохідні. Для піхоти це величезна підмога у плані боротьби як в обороні, так і в наступі з ворожою піхотою, з розташованою відкритою та прихованою живою силою. Так, з броньованою технікою ви нічого не зробите. Зазвичай БМП – протиуламкова броня, у БТР – протикульова. Для танка міномет – взагалі, як укус комара чи максимум бджоли. Але для піхоти це дуже важливий засіб”, – наголосив військовий експерт.
Він нагадав, що Україна виготовляла власні міномети “Молот”, під час використання яких загинув не один боєць.
“А проблеми у нас тому, що ми займалися дурницями. Замість того, щоб закупити де-небудь нормальні стволи, ми намагалися робити наш міномет “Молот”, який вбив і покалічив наших солдатів більше, аніж ворогів. Дванадцять випадків розриву ствола – це взагалі для розуму незбагненно. Він сьогодні, слава богу, не використовується. І ще до початку воєнних дій знятий з експлуатації в ЗСУ”, – повідомив Жданов.
“Ми займалися цими дурницями. Не маючи технологій виробництва артилерійських стволів, ми займалися виробництвом артилерійського ствола для міномета”, – додав він.
Щодо старих мінометів, то вони дуже зношені.
“А міномети МП-120 або ПМ-138 вичерпали свій ресурс – особливо в активних бойових діях 2014-2015 років. Про міни я взагалі мовчу: ми зі снарядами так і не розібралися за ці 8 років. Тому в нас така катастрофа з мінометами. Старі міномети зношені дуже сильно, нових мінометів – ми нічого тямущого зробити не змогли, купити не здогадалися чи не захотіли. Очевидно, політична кон’юнктура була не така”, – зазначив експерт.
Він додав, що не володіє даними, чому Україна не отримує міномети від західних партнерів, але висловив думку, що Генштаб ЗСУ віддає перевагу в сумі на озброєння серйознішим та важливішим зразкам, як-от бойові бронемашини, артилерія та високоточні боєприпаси до неї.