“Ми повинні робити все, щоб відновити права кримськотатарського народу” – Володимир Зеленський

217

В умовах російської агресії Україна приділяє значну увагу розробці законопроєктів щодо кримських татар. Володимир Зеленський наголосив на необхідності робити все можливе, аби відновити права кримськотатарського народу як корінного народу України. А в Посольстві США знову закликають РФ припинити жорстокі порушення прав людини та покинути окупований Крим.

Україна приділяє увагу питанню захисту прав корінних народів

У світі 9 серпня відзначають Міжнародний день корінних народів світу. В Україні це – кримські татари, караїми та кримчаки, повідомляє пресслужба МЗС, – пише 24 канал.

В умовах гібридної агресії Україна приділяє увагу питанням формування та реалізації політики етнонаціональної єдності, захисту прав корінних народів, гармонізації міжнаціональних відносин,
– йдеться у повідомленні.

Розробляють законопроєкти щодо кримських татар

  • нову редакцію закону про національні меншини;
  • законопроєктів “Про корінні народи”;
  • “Про статус кримськотатарського народу в Україні”;
  • “Про національно-культурну автономію”.

Також планують прийняти нормативно-правові акти щодо державної фінансової підтримки культурного розвитку корінних народів.

МЗС активно долучається до розробки цих законопроєктів.

Позиція президента

Володимир Зеленський наголосив, що наразі спільним завданням є захист прав кримських татар, допомога у всебічному розвитку мови, культури та збереження самобутності народу, пише пресслужба Офісу Президента.

Для нас дуже важливо робити все від нас залежне, щоб відновити права кримськотатарського народу як корінного народу України,
– зазначив президент.

Та додав, що врегулювання цього питання назріло давно. Президент впевнений, що Україна обов’язково відзначить це свято солідарності у вільному Бахчисараї та по всьому Криму.