“Ми не збираємося нікого і нічого покривати” – Президент на РНБО про розслідування зловживань у оборонному комплексі

1180

«Народ має знати правду. Якщо є підстави – людина має повністю відповідати. Якщо це є піар-технології… також має бути відповідна реакція. У вас сьогодні є всі можливості для того, щоб підготувати неупереджене, об’єктивне, прозоре розслідування, яке точно викликає довіру. І яке точно підтримає імідж України в світі. Ми не збираємося нікого і нічого покривати», – заявив Петро Порошенко на засіданні Ради нацбезпеки і оборони України

Про це інформує сайт Адміністрації Президента України.

«Ми збираємось, щоб рішучі кроки (були здійснені – ред.) у боротьбі з корупцією, з крадіжками, іншим порушенням закону, щоб ті, хто в цьому винні були притягнуті до відповідальності», – додав він.

За його словами, йдеться про відновлення такої довіри, йдеться про захист армії і оборонного комплексу від будь-яких звинувачень.

«Одним з головних досягнень України за кілька останніх років є зміцнення авторитету і довіри до української армії, до Збройних Сил України, до всього оборонно-промислового і оборонно-безпекового комплексу. Цієї мети ми досягли коштом великих жертв наших воїнів на фронті, великим зусиллям добровольців, волонтерів і всього українського народу», – підкреслив Петро Порошенко.

Президент заявив: «І тому як Верховний Головнокомандувач я точно не дам зруйнувати довіру до армії ні тим, хто хоче наживатися на нашій армії і нашій обороноздатності, ні тим, хто через політичні цілі та політиканство готовий пожертвувати фундаментальними державними інтересами».

За його словами, особливо на цьому спекулюють ті кандидати в Президенти, хто в бутність свою при владі бездумно скорочували Збройні Сили, розпродували зброю по ціні металобрухту, рівняли з землею військові містечка, а самі армійські землі – за безцінь спускали ділкам для комерційного будівництва. «Особливо цинічним виглядає, коли ділкам передавалися військові шпиталі. А потім в 2014 році оперували і лікували наших поранених у наметах. Це вони, ці політикани «добре» підготували нашу армію до зустрічі з російським агресором: розділи, роззули, посадили на голодний пайок і обеззброїли», – підкреслив він.

Президент наголосив, що сотні тисяч українських громадян, які займались волонтерською діяльністю і наші воїни, які в 2014 році без зброї виступили першими на захист країни від російського агресора можуть це підтвердити.

Президент особливо відзначив роботу тимчасової слідчої комісії з проведення розслідування відомостей щодо фактів розкрадання у Збройних Силах України та підриву обороноздатності держави, в тому числі і в концерні «Укроборонпрому». «Вітаю рішення Парламенту, бо це додає і довіри, і прозорості, коли ми залучаємо Парламент до відповідей на болючі запитання. Комісія повинна оцінити кричущі факти і причетність до них будь-яких гучних прізвищ. І, наголошую, жодне прізвище не матиме індульгенції», – підкреслив Петро Порошенко.

«Але ми так само нетерпимі до будь-яких зловживань і порушень, які трапляються і тепер. Які, на жаль, не можуть не траплятися у системі, в якій в рамках державно-приватного партнерства працюють сотні підприємств», – сказав Петро Порошенко.
Президент також підкреслив: «Для тих хто, хоче наживатися на нашій обороноздатності, мій меседж зрозумілий: усі рівні перед законом. Від відповідальності за зловживання не рятують і не врятують ні посада, ні зв’язки, ні прізвища. Ані давнє знайомство з Президентом, депутатами, міністрами, лідерами опозиції, будь-ким».

Він зазначив, що рішення, ухвалені мною протягом останніх днів, доводять, що це точно не пустий звук, а дієвий принцип. «Після виходу резонансної журналістської передачі щодо можливих зловживань у сфері закупівель в «Укроборонпромі», яке, до речі, базувалося на витоку інформації з правоохоронних органів, я підписав указ про звільнення Олега Гладковського з посади першого заступника секретаря РНБО. Звільнений він також з керівництва двох комісій. Щоби ані статус, ані його зв’язки не впливали на результати розслідування», – підкреслив Президент.

Він нагадав, що публічно звернувся до НАБУ, і наскільки його поінформовано справи вже порушені, відповідна реакція вже є. Президент подякував також Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі та Генеральній прокуратурі, які також долучилася до цього процесу.

«Мої звернення були щодо перевірки резонансних публікацій і необхідності як найшвидше розставити усі крапки над «і». Саме до НАБУ апелюю тому, що це їхня підслідність, і його точно ніхто не запідозрить у залежності від Президента», – сказав Петро Порошенко.

Він підкреслив, що НАБУ, ДБР, ГПУ, СБУ, Нацполіція – всі мають працювати ефективніше і вчасно виявляти тих, хто розкрадає державне майно або в інший спосіб порушує закон. «Слідчими органами мають вживатися всі необхідні процедури для викриття зловмисників, а після ретельного і швидкого розслідування справа має негайно передаватися в суд. І це суд приймає остаточне рішення: винен, чи не винен», – додав Глава держави.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини