Уляна Супрун : “Профілактика корупції — краще ніж її лікування”

1325

Противники змін хочуть, щоб ви розчарувалися та зневірилися в тому, що можете перемогти корупцію. Щоб ви не могли завершити свою роботу, не досягали результатів і зрештою — закинули все та пішли…

Про це у дописі Уляни Супрун.

“Прочитала сьогодні новину про те, що детективи НАБУ розпочали закривати кримінальні провадження за статтею про незаконне збагачення, і згадала, що рік тому у ці дні були проведені обшуки в осіб, які пропонували мені хабар квартирою.

Рік потому ця справа так і не дійшла до суду. На думку прокурорів САПУ, зафіксованого факту пропозиції хабара недостатньо для того, щоб йти зі справою в суд. Створити прецедент судового вироку по статті про пропозицію хабара — на жаль, поки не вдалось.

Тож моя заява про злочин після більше року документування та фіксації слідством, замість притягнення до відповідальності злочинців, призвела до постійних атак від фракції невільних радикалів і численних маніпуляції.

До спроб замилити суспільству очі щодо корупціонерів помічника народного депутата і мера Вишневого, додалися перекручування й брехня щодо всієї діяльності МОЗУ.

Чим далі заходить трансформація, тим сильнішими стають атаки противників змін, й тим важче нам боротися. Але, якби у мене була можливість повернутися в минуле — я б так само написала заяву про скоєння злочину та звернулася до НАБУ.

Попри всі перешкоди, на які наштовхнулося розслідування, в мене була змога побачити — наскільки сильно може відрізнятися новостворена інституція в Україні від тих, що діють роками. Вмотивовані, чесні, принципові і професійні детективи віддали цій справі дуже багато часу та енергії. Знаю, що так вони працюють незалежно від того, хто подає заяву. Знаю, що вони є двигунами боротьби з корупцією, а не гвинтиками системи імітації боротьби з нею. Знаю, що вони працюють у дуже складних умовах і під великим постійним тиском.

Через рішення Конституційного суду України, який визнав незаконною статтю, що передбачала покарання чиновників за незаконне збагачення, НАБУ закриває кримінальні провадження. Боляче уявити, як це — бачити, як несправедливо руйнуються результати твоєї тривалої роботи. Але це і є ціллю корупціонерів — вкрасти час, не дати досягти результатів і змусити здатись.

Противники змін хочуть, щоб ви розчарувалися та зневірилися в тому, що можете перемогти корупцію. Щоб ви не могли завершити свою роботу, не досягали результатів і зрештою — закинули все та пішли. Про “неефективність НАБУ” брешуть так багато і активно, що у те, що система боїться дійсно незалежних — немає підстав сумніватись. Але вони не знають вас так добре як знаємо ми. Вони недооцінили вас у 2015 році і недооцінюють знову.

Бо, зрештою, мені ніхто більше не пропонував хабарів, багато людей, не знаючи як вести мову з людиною, яка може написати заяву в НАБУ, — не просять про зустрічі, і ще більше людей побачивши відеоматеріали розслідування серйозно занервували щодо чисельних квартир у своїх деклараціях 😉

Профілактика корупції — краще ніж її лікування. Дякую НАБУ!”

Прочитала сьогодні новину про те, що детективи НАБУ розпочали закривати кримінальні провадження за статтею про незаконне…

Gepostet von Уляна Супрун am Mittwoch, 6. März 2019

Анастасія Сорока для Amazing Ukraine

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини