Уляна Супрун : “Профілактика корупції — краще ніж її лікування”

1248

Противники змін хочуть, щоб ви розчарувалися та зневірилися в тому, що можете перемогти корупцію. Щоб ви не могли завершити свою роботу, не досягали результатів і зрештою — закинули все та пішли…

Про це у дописі Уляни Супрун.

“Прочитала сьогодні новину про те, що детективи НАБУ розпочали закривати кримінальні провадження за статтею про незаконне збагачення, і згадала, що рік тому у ці дні були проведені обшуки в осіб, які пропонували мені хабар квартирою.

Рік потому ця справа так і не дійшла до суду. На думку прокурорів САПУ, зафіксованого факту пропозиції хабара недостатньо для того, щоб йти зі справою в суд. Створити прецедент судового вироку по статті про пропозицію хабара — на жаль, поки не вдалось.

Тож моя заява про злочин після більше року документування та фіксації слідством, замість притягнення до відповідальності злочинців, призвела до постійних атак від фракції невільних радикалів і численних маніпуляції.

До спроб замилити суспільству очі щодо корупціонерів помічника народного депутата і мера Вишневого, додалися перекручування й брехня щодо всієї діяльності МОЗУ.

Чим далі заходить трансформація, тим сильнішими стають атаки противників змін, й тим важче нам боротися. Але, якби у мене була можливість повернутися в минуле — я б так само написала заяву про скоєння злочину та звернулася до НАБУ.

Попри всі перешкоди, на які наштовхнулося розслідування, в мене була змога побачити — наскільки сильно може відрізнятися новостворена інституція в Україні від тих, що діють роками. Вмотивовані, чесні, принципові і професійні детективи віддали цій справі дуже багато часу та енергії. Знаю, що так вони працюють незалежно від того, хто подає заяву. Знаю, що вони є двигунами боротьби з корупцією, а не гвинтиками системи імітації боротьби з нею. Знаю, що вони працюють у дуже складних умовах і під великим постійним тиском.

Через рішення Конституційного суду України, який визнав незаконною статтю, що передбачала покарання чиновників за незаконне збагачення, НАБУ закриває кримінальні провадження. Боляче уявити, як це — бачити, як несправедливо руйнуються результати твоєї тривалої роботи. Але це і є ціллю корупціонерів — вкрасти час, не дати досягти результатів і змусити здатись.

Противники змін хочуть, щоб ви розчарувалися та зневірилися в тому, що можете перемогти корупцію. Щоб ви не могли завершити свою роботу, не досягали результатів і зрештою — закинули все та пішли. Про “неефективність НАБУ” брешуть так багато і активно, що у те, що система боїться дійсно незалежних — немає підстав сумніватись. Але вони не знають вас так добре як знаємо ми. Вони недооцінили вас у 2015 році і недооцінюють знову.

Бо, зрештою, мені ніхто більше не пропонував хабарів, багато людей, не знаючи як вести мову з людиною, яка може написати заяву в НАБУ, — не просять про зустрічі, і ще більше людей побачивши відеоматеріали розслідування серйозно занервували щодо чисельних квартир у своїх деклараціях 😉

Профілактика корупції — краще ніж її лікування. Дякую НАБУ!”

Анастасія Сорока для Amazing Ukraine

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини