“Ми не можемо закрити очі на агресію Росії в Україні й отруєння Навального” – президент Литви

1128

Європейський Союз готовий розглянути введення санкцій проти Росії в разі виникнення ситуації, яка покаже, що ця країна є загрозою сусідам і регіону. А єдиним обмежувальним заходом, який був би болючим для російського режиму, може стати спектр санкцій за проєктом “Північний потік-2”.

Про це в інтерв’ю DW заявив президент Литви Гітанас Науседа, водночас висловивши надію на покращення відносин із РФ. Так він прокоментував висловлювання російського міністра закордонних справ Сергія Лаврова, мовляв, Росія буде готова розірвати відносини з ЄС, якщо той введе санкції, які завдадуть шкоди її економіці, – пише obozrevatel.

“Якщо виникне ситуація, в якій всі побачать, що Росія – це загроза сусідам і регіону, ми зможемо знайти спільне рішення і ввести санкції, коли буде потрібно”, – сказав литовський лідер.

Він зазначив, що все-таки політика Євросоюзу повинна ґрунтуватися на цінностях, важливих для нього: права людини, верховенство закону. Але водночас у ЄС не можуть миритися з тим, що відбувається – йдеться про отруєння Олексія Навального й те, що в РФ переслідують його та інших лідерів опозиції.

“Я сподіваюся на поліпшення наших відносин. Але, звичайно, ми не можемо закрити очі й сказати, що 2014 року в Україні нічого не відбувалося, і в Білорусі нічого не відбувається, що Росія в цьому не бере участі. Ми не можемо ігнорувати ці факти. Вважаю, що для ЄС важливо мати чітку стратегію відносин із Росією. Іноді ми робимо разові дії без послідовної стратегії”, – підкреслив Науседа.

За його словами, щодо Кремля це повинні бути персональні санкції для суб’єктів, пов’язаних із репресіями проти опозиції, як у випадку з Білоруссю.

“І звичайно, ми повинні додати в цей спектр санкцій проєкт “Північний потік-2″, тому що це, можливо, єдині обмежувальні заходи, які були б болючі для російського режиму”, – додав президент Литви.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини