“Ми не дамо здати назад ні щодо фінансування культури, ні щодо мови” – Жадан обговорив з Порошенком стан української культури

1160

П’ятий президент, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко в ефірі прифронтового радіо “Тризуб ФМ” обговорив з відомим письменником та музикантом Сергієм Жаданом здобутки та загрози для української культури.

Жадан зазначив, що за каденції п’ятого президента запрацювали державні культурні інституції, і це стало суттєвим поштовхом для появи великої кількості якісного національного продукту, – пише Газета.юа.

“Запрацював Державний культурний фонд, запрацювало повною мірою українське кіно, запрацював Інститут книги. Тобто українська культура отримала якісь стратегічні обриси і про це можна було говорити з прицілом на майбутнє. І ось зараз, частково у зв’язку із коронавірусом, частково не зрозуміло у зв’язку з чим, але відбулося переформатування бюджету, і культура втратила дуже велике фінансування. І є велика небезпека, що всі ті напрацювання, які робилися останні шість років, доведеться починати з початку. Дуже шкода, якщо так станеться”, – зазначив Жадан.

“Хто мав справу з Українським культурним фондом, знає, що це серйозна інституція, яка дійсно дуже багато робила і працювала дійсно за європейськими стандартами. Той, хто з цим ніколи не стикався, навіть не уявляє, що у нас робило на інформаційному мовному культурному фронті станом на весну 2014 року. Ці люди просто цим не цікавилися, вони цього не знають. Очевидно, їм це і не потрібно”, – переконаний Жадан.

“Фундаментальні зміни відбулися в українській культурі за останні п’ять попередніх років. Бо не йдеться ж лише про гроші. Йдеться про прозору процедуру, яка була запроваджена в Українському культурному фонді. Комусь це не подобалося. Лише незалежні експерти, а не державні чиновники, визначали напрямки використання кожної державної копійки. Ми говоримо про те, що вперше були запроваджені державі квоти на телебачення і радіомовлення. Ми тоді потрапили під жорстку атаку, а потім все стало на свої місця. І рейтинги переглядів, і рейтинги на радіо – все повернулося. Сьогодні намагаються і це скасувати”, – наголосив Порошенко.

Він застеріг від суттєвого скорочення українського книговидавництва. “Кому як не вам відомо про книговидавництво. І я у страшному сні не міг собі уявити, що кількість книжок, які будуть видані, скоротиться на 70%. Наклади скоротяться на 90%”, – зазначив Порошенко.

“І це лише початок. Незрозуміло, з чим вийде наш книговидавничий ринок на кінець року”, – зауважує Жадан.

“Ми твердо кажемо, що ми не дамо ні щодо мови здати назад, ні щодо фінансування культури”, – наголосив Порошенко.

“Якщо ми не відновимо українську культуру, то це ще один аргумент для наших воїнів – а що ж вони захищають? І ви робите надзвичайно корисну та потрібну для держави справу. Радіо “Тризуб ФМ” заряджає наших воїнів сенсом їхнього перебування на фронті. Велике спасибі, радіо. Ви потрібні Україні, ви робите правильну справу. Хочу і вам подякувати, Сергію. Місце справжнього патріота сьогодні – в Карлівці, в ефірі радіо “Тризуб”, – наголосив п’ятий президент.

Радіо “Тризуб ФМ” створене лікарями-добровольцями, які у прифронтовій Карлівці поблизу окупованого Донецька організували стоматологічну допомогу бійцям ЗСУ. Радіостанція мовить у зоні проведення Операції об’єднаних сил та на тимчасово окупованій території. Відомий український культурний діяч, музикант Сергій Жадан цими днями веде прямі ефіри радіо “Тризуб FM”.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини