МОЗ перегляне тарифи на гарантовані медичні послуги

1027

У МОЗ вважають тариф на пологи необґрунтованим.
Фото: Максим Козицький

ФОТО: МАКСИМ КОЗИЦЬКИЙ

МОЗ відкоригує тарифи на гарантовані медичні послуги, що надаватимуть у межах програми державних гарантій. Про це сказав міністр охорони здоров’я Максим Степанов, – пише Твоє місто.

За його словами, «катастрофа» зі стартом другого етапу медреформи виникла в тому числі через незбалансовану політику щодо тих чи інших тарифів.

«Наприклад, той же тариф по пологах. Він становить 8 тисяч 136 гривень 3 копійки, нібито він розрахований до копійки, якщо на нього подивишся. Але цей тариф однаковий на всі пологи, незалежно від того, в який спосіб народжує жінка – або це фізіологічні пологи, або кесаревий, або патологічні пологи. Це життя, і це медицина, і наші лікарі рятують здоров’я людей, і тому тариф не може бути один, не може бути ніякої “зрівнялівки”, тому що різна сума коштів витрачається в даному випадку на те, щоб зробити ці пологи», – пояснив Максим Степанов.

Він уточнив, що коли проаналізували діяльність, зокрема, перинатальних центрів, а в основному це високоспеціалізовані медзаклади, де фізіологічних пологів набагато менше, ніж патологічних, «то сума коштів, які вони витрачають на пологи, набагато більша, ніж розрахований тариф».

З 1 квітня в Україні стартував другий етап медреформи, який передбачає зміни у фінансуванні медичної галузі. Втім МОЗ вирішило призупинити та змінити цю частину медреформи, а у 2020 році всі лікарні отримають фінансування на рівні 2019 року, аби не допустити масових скорочень у медзакладах. Тобто, лікарні отримуватимуть гроші за ліжкомісця та на зарплати, а не за фактично надані послуги. Водночас у НСЗУ пояснили, чому тарифи за лікарняні послуги є низькими.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини