МОЗ не планує продовжувати локдаун після 24 січня, – Віктор Ляшко

810

В Україні не планують продовжувати жорсткий карантин після 24 січня.

Про це в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна” заявив заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

З 25 січня МОЗ розраховує перейти на адаптивний карантин, що буде застосовуватися в регіонах з локальними спалахами Covid-19.

“Ми плануємо вийти з карантину з 25 січня і не впроваджувати жорсткого карантину в подальшому, а перейти на адаптивний, який застосовуватиметься там, де фіксуються локальні спалахи захворюваності. Втім, як я вже зазначив, є певні перемінні, яких ми не можемо передбачити”, – розповів Ляшко.

Він також додав, що перед запровадженням зимового локдауну враховувався той факт, що саме з 14 січня зростає захворюваність грипом та ГРВІ, а їхній пік переходить на лютий. Через те, що в період новорічних свят люди менше звертають до лікарів, коронавірус накладається на сезонність грипу, тому у МОЗ прогнозують зростання захворюваності саме в кінці січня – лютому. Однак, завдяки жорсткому карантину це відбуватиметься поступово і дозволить збити криву росту, аби збільшення захворюваності не ввело систему охорони здоров’я у колапс.

Нагадаємо, у МОЗ заявили, що вже на початку січня коронавірусом за добу заражатимуться близько 20 тисяч українців. Саме тому й потрібен повний локдаун.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини