МОН пояснило, хто має відповідати за організацію харчування і якість продуктів у школах

792

В умовах коронавірусу організація шкільного харчування потребує інших підходів, обмежень та правил.
фото: city-service.lviv.ua

ФОТО: CITY-SERVICE.LVIV.UA

В умовах пандемії в школах мають забезпечувати здорове та безпечне харчування із урахуванням усіх протиепідемічних заходів. Відповідний лист про недопущення погіршення умов харчування у закладах освіти МОН надіслало в усі обласні та Київську міську державні адміністрації сьогодні, 11 вересня 2020 року. Про це повідомляє пресслужба МОН, – пише Твоє місто.

Рішення стосовно організації харчування учнів приймають керівник та засновник школи, враховуючи особливості організації освітнього процесу, кількість учнів, спосіб організації харчування тощо.

Згідно з Законом «Про повну загальну середню освіту» саме вони відповідають за організацію харчування учнів у закладах освіти незалежно від їхнього підпорядкування, типу і форми власності, а також дотримання вимог санітарного законодавства.

Так, керівник закладу освіти затверджує примірні двотижневі та щоденні меню. Але обов’язковим етапом в організації харчування є оцінка якості харчових продуктів за смаком, запахом, кольором, консистенцією, умовами зберігання тощо (бракераж готової продукції). Тільки після цього страви можуть подаватися дітям.

Водночас підприємства (організації), що забезпечують харчування дітей у закладах освіти, також є відповідальними за якість та безпечність продуктів або готових страв, відповідно до наказу МОЗ та МОН від 01.06.2005 № 242/329 «Про затвердження Порядку організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах».

Т.в.о. Міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет підкреслив, що в умовах коронавірусу організація шкільного харчування потребує інших підходів, обмежень та правил. А вже після скасування карантину школи повернуться до звичної моделі харчування дітей.

Нагадаємо, що під час карантину не дозволяють харчування за типом «шведського столу» і самообслуговування, а також роботу питних фонтанчиків.

Харчування має відбуватися за таких умов:

  • учні мають харчуватись за графіком;
  • відстань між столами повинна становити не менше, ніж 1,5 м;
  • за одним столом має перебувати не більше, ніж 4 особи.
Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини