Мобілізовані працівники на час призову втрачають гарантію збереження середньої зарплати.
Верховна Рада 1 липня ухвалила закон, який скасовує збереження мобілізованим громадянам середнього заробітку, – пише ТСН.
Як в ефірі інформаційного телемарафону пояснив народний депутат України Павло Фролов – автор ухваленого і підписаного президентом закону “Про внесення змін до деяких законів України щодо оптимізації трудових відносин” (№ 7251), це була пропозиція бізнесу.
“Цієї норми (про скасування середнього заробітку мобілізованим) не було в початковому законопроєкті, коли його вносили. Але поправка була вимушено ухвалена, оскільки зараз держава не компенсує бізнесу виплати середнього заробітку. Зараз дуже велике навантаження на бізнес через припинення логістики, проблеми з ринками збуту, проблеми з постачанням комплектувальних… Враховуючи зазначене, це була пропозиція бізнесу”, – зазначив він.
Раніше одна із авторок поправки до закону, нардепка від “Слуги народу” Галина Третьякова також заявила, що мобілізовані під час служби в армії отримують достатнє фінансове забезпечення.
“Потрібно було знімати цей тягар із роботодавців, адже вони сплачують податки, за рахунок яких формується утримання наших військових, вони зараз ще виплачують заробітну плату, а ще потрібно, щоб вони розвивали економіку”, – вважає Третьякова.
Нагадаємо, 1 липня український парламент ухвалив закон, який скасовує збереження мобілізованим середнього заробітку (№ 7251). Водночас за мобілізованим зберігається його місце роботи та посада. Президент України Володимир Зеленський 15 липня підписав відповідний цей закон.