Меркель закликала не “шипіти” на тих, хто пропонує переговори з Путіним

510

Колишня канцлерка Німеччини Ангела Меркель закликала не відкидати можливість переговорів між Україною та Росією про припинення війни

Про це пише Еспресо з посиланням на Welt.

Відповідну заяву вона зробила відповідаючи на запитання, чим, на її думку,  завершиться війна РФ проти України під час спілкування з журналістами на книжковому ярмарку в Лейпцигу.

“З цього приводу скажу лише одне: мені було б важливо, щоб ми не дивилися надто вузько і якщо хтось, як ексголова Мюнхенської конференції з безпеки Вольфганг Ішингер каже, що треба подумати про можливість переговорів, не треба одразу “шипіти”. Потрібно, щоб люди, які стурбовані тим, як усе завершиться, могли висловитися – не всі вони підтакують Путіну”, – сказала Меркель.

Вона додала, що вважає спроби “умиротворення” російського диктатора Володимира Путіна, яких вона вживала до повномасштабного вторгнення РФ в Україну виправданими.

“У свій час я всіма доступними способами намагалася запобігти нинішній ситуації, в яку ми втягнуті діями Путіна. Те, що це не вдалося, на мій погляд, не доводить того, що не варто було намагатися”, – зазначила Меркель.

Водночас вона підкреслила, що вважає дії напад агресію РФ проти України неприйнятною та підтримує нинішні дії Заходу.

“Насамперед, щоб не було непорозумінь, скажу: те, що Путін зробив 24 лютого минулого року – абсолютно неприйнятне, а те, що зараз робить Захід – правильно”, – наголосила Меркель.

  • У червні 2022 року Ангела Меркель заявила, що у 2008 році виступила проти вступу України до НАТО, аби не провокувати Володимира Путіна.
  • Крім цього Меркель наполягала, що Україна не була у 2008 році готова до вступу в НАТО, а Мінські угоди у 2014 році дали їй час, аби стати сильнішою.
Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини