У київському дитячому садочку №513 у Голосіївському районі скандал. Батьки маленької дівчинки, якій лише 2 роки та 9 місяців, заявили, що вихователька ясельної групи била їхню дитину. На шиї у неї залишилися глибокі подряпини, які у садочку замазали зеленкою. Вдома дівчинка розповіла, що вихователька била її по губах та по шиї. Минуло вже кілька днів, але у поліції району досі заяву батьків не зареєстрували.
Докладніше про це читайте у матеріалі OBOZ.UA.
Била по шиї та затуляла рот
У середу, 11 жовтня, киянка Анастасія Настека відвела свою дочку, якій лише 2 роки та 9 місяців, до дитячого садка №513 у Голосіївському районі столиці. А вже приблизно о 10 годині зателефонувала вихователька Світлана Нікітіна й сказала, що подряпала нігтями шию дівчинці, коли знімала кофту. Подряпини вона замазала зеленкою.
Вдень тато забрав дочку. Й уже вдома дівчинка почала розповідати й показувати на собі, як її ображала вихователька.
На відео, яке зняли батьки, дитина називає виховательку “Федорівна”. Та показує, як та била її по шиї, прикривала рота, щоб вона не плакала, та говорила “закрий свій рот”. За словами мами, вихователька робила це тому, що дівчинка хотіла додому й плакала.
“Після того, як я опублікувала пост про це в соцмережі, інші батьки стали писати й питати, що сталося. Я розповіла. Вони почали обговорювати між собою, і хтось повідомив, що в однієї дівчинки теж батьки побачили рану, замазану зеленкою. Вихователька сказала, що її хтось вкусив. Це ясельна група, там маленькі діти, які ще не можуть розповісти. Моя дочка старша – і вона вже добре розмовляє, тому вона зуміла все це нам показати й розповісти”, – каже мама Анастасія.
Поліція не прийняла заяву від батьків
Після цього ввечері батьки зателефонували на “102”. Там їм сказали приїхати й написати заяву, запевнили, що цілодобово чергує представник ювенальної служби.
Проте, коли батьки з донькою приїхали до відділення, до них ніхто з ювенальної поліції не спустився.
“Вони зателефонували до садка, їм там сказали, що просто подряпали дитину замочком від кофтинки. Й у поліції вже була своя версія. Заяву в нас не хотіли приймати. Вони кажуть, що недостатньо доказів”, – розповідає Анастасія.
Батькам довелося звертатися до адвоката і вже подавати заяву до суду на невиконання службових обов’язків поліцейськими. Проте досі заява у Голосіївському відділенні поліції Києва не зареєстрована.
За п’ять днів створили комісію
За кілька днів на ситуацію у садочку ніхто не відреагував. Коментувати подію нам завідувачка садка Людмила Капустян відмовилася, посилаючись на те, що зараз працюють комісії, тому вона до закінчення розслідування нічого не говоритиме.
Ми зв’язалися з управлінням освіти Голосіївської адміністрації столиці. Там нам відповіли, що 16 жовтня (через п’ять днів після події) створено комісію, яка наступного дня вже побувала в садочку.
У садку нібито ведеться внутрішнє розслідування. Вихователька та її помічниця отримали догани. Але не через те, що били дитину, а за те, що не доповіли про ситуацію завідувачці.
“У садочку пояснили, що не змогли розстебнути замок на кофтинці дівчинки та знімали її через голову, тому подряпали. Обробили рану зеленкою. Вихователька хвилюється, вона багато років працює в садочку, має вищу освіту. Поки що триває розслідування всіх обставин. Батьки передали нам відео, медичні висновки”, – сказали у відділі освіти РДА.
Дівчинка погано спить і відмовляється йти до садка
Зараз дочка Анастасії відмовляється ходити до садка. За словами мами, вона навіть не хоче, щоб та її одягала й кудись вела, бо боїться, що її знову відведуть у садок.
“Погоджується тільки, коли тато її збирає і веде на вулицю. А коли ми їхали в поліцію, то дочка дуже боялася, говорила, що поліція її забере. Плакала дорогою. Вночі погано спить, стогне, прокидається о 2-3 ночі”, – каже мама.
Сімейна лікарка оглянула дитину, у висновку написала, що в дівчинки подряпина, садна, пухир, стан середньої тяжкості. Та рекомендувала провести судово-медичну експертизу та проконсультуватися з психологом і неврологом.
У консультаційному центрі лікар-невролог зробив висновок, що у дитини гостра реакція на стрес.
На жаль, подібні ситуації, коли малеча в дитинстві зазнала насильства, несправедливості, можуть впливати на її подальший стан. У неї можуть виникнути проблеми з навчанням, тривога, депресія, почуття неповноцінності.
У цій ситуації ніхто з дорослих, хто мав зреагувати на ситуацію, що виникла, провести перевірку й покарати винних, нічого так і не зробив. Представники освіти просто намагаються списати все на батьків, а поліція вкотре показала неспроможність своєї ювенальної служби.