“Мені дуже соромно”: віцеканцлер Німеччини перепросив за запізнення з поставками зброї в Україну

445

Віцеканцлер Німеччини, міністр економіки Роберт Габек перепросив за несвоєчасне постачання зброї Україні. Уряд Німеччини надто пізно ухвалив рішення про передачу такої необхідної українським захисникам техніки.

Про це Габек заявив під час зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським, повідомляє OBOZREVATEL

“Ви пояснили мені, а також іншим членам кабінету, що загроза війни була реальною. На той час ми розпочали дебати в Німеччині про те, що ми маємо підтримати Україну ще й зброєю. Тоді Німеччина не могла або не хотіла цього робити”, – сказав Габек Зеленському.

Мені дуже соромно за все це… частина моєї роботи минулого року полягала в тому, щоб допомогти Україні надати зброю якнайшвидше і в максимальній кількості”, – додав він.

''Мені дуже соромно'': віцеканцлер Німеччини перепросив за запізнення з поставками зброї в Україну

Варто зазначити, що серед союзників України по НАТО Німеччина викликала найбільшу критику за військову допомогу Україні. Незадовго до початку широкомасштабного вторгнення Росії 24 лютого пропозицію Німеччини відправити тисячі касок в Україну зустріли з глузуванням.

Аналітики вважають, що критика не зовсім заслужена, оскільки після США та Великої Британії Німеччина є одним із найбільших донорів зброї для України.

Але коли справа доходила до німецьких танків та бойових машин піхоти, Німеччина зволікала, не ухвалюючи рішення про постачання такої техніки. Надалі поставки були розблоковані, проте було втрачено дорогоцінний для ЗСУ час.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини