ЄС вимагає від України негайних дій у сфері боротьби з корупцією та нелегальною міграцією в контексті механізму призупинення безвізових режимів.
Про це пише Європейська Правда
Про це йдеться у другому звіті Єврокомісії в рамках механізму призупинення безвізових режимів.
У Єврокомісії визнали, що Україна виконала частину рекомендацій, визначених першим звітом щодо механізму призупинення, зокрема, був створений Антикорупційний суд, який, щоправда, ще не запрацював.
Однак разом з тим лишаються вимоги першого звіту, які не були виконані. Зокрема, так і не була відкликана ініціатива щодо електронного декларування активістів.
“Загалом Україна продовжує виконання критеріїв візової лібералізації. Проте деякі рекомендації першого звіту за механізмом призупинення візового режиму не були реалізовані, і тому необхідні негайні дії для забезпечення безперервного виконання антикорупційного критерію. Необхідні також негайні дії для подолання проблеми незаконної міграції”, – йдеться у повідомленні.
В Єврокомісії також оприлюднили рекомендації Україні в рамках другого звіту. Зокрема, від Києва вимагають посилити співпрацю з окремими країнами для зменшення нелегальної міграції українців до шенгенської зони; негайно відкликати ініціативу щодо електронного декларування активістів; забезпечити повноцінну роботу Антикорупційного суду; відновити незалежність спеціалізованої антикорупційної прокуратури; створити функціональну систему автоматизованої перевірки електронних декларацій; посилити можливості Національної поліції для боротьби з організованою злочинністю.
Нагадаємо, у своєму першому звіті щодо механізму призупинення ЄС визнав продовження виконання критеріїв візової лібералізації Україною, однак вимагав негайних дій задля забезпечення повноцінної імплементації і сталості реформ.
Рада ЄС затвердила новий механізм призупинення безвізових режимів з третіми країнами у лютому минулого року. В документі прописано п’ять причин, через які можливе призупинення безвізу. Чотири з них стосуються міграції. ЄС залишає за собою право повернути візи для будь-якої країни, що перетворюється на джерело міграційної загрози. П’ята причина для можливого скасування безвізу – відкат у проведенні реформ.