«Мали взяти дозвіл»: українці судяться з HBO через нашумілий серіал «Чорнобиль»

5599

Після виходу серіалу «Чорнобиль» компанії НВО, який розповідає про одну із найтрагічніших сторінок української історії, довкола нього у нашій країні виникло відразу декілька скандалів. Вони призвели до юридичних розглядів. 

Дружина загиблого при ліквідації аварії на ЧАЕС пожежника Василя Ігнатенка Людмила вже рік судиться з НВО через серіал «Чорнобиль». Телекомпанія відреагувала на позов лише у квітні 2021 року. Про це в інтерв’ю «UA: Радіо Культура» розповів адвокат Ігнатенко Олександр Мамуня, передає ZAXID NET.

У квітні 2020 року Людмила Ігнатенко подала позов поти НВО через те, що компанія не запитала дозволу на використання її імені та імені її чоловіка у серіалі. У позові вона вимагає припинити порушення прав та відшкодувати моральну шкоду.

«Чітко передбачено українським законом, що у людини, чиє ім’я використовуються в художньому фільмі, необхідно брати дозвіл на використання імені. Якщо використовується ім’я людини, якої немає в живих на момент зйомки та демонстрації фільму, тоді необхідно брати дозвіл у того з подружжя, хто є живим», – заявив адвокат.

Він також розповів, що НВО відреагувала на позов лише у квітні 2021 року. За його словами, НВО протягом року жодним чином не реагувала на позов. Лише 7 квітня на судовому засіданні з’явилися представники телекомпанії.

За словами адвоката, ця справа потім зможе стати прецедентом для тих людей, чиї імена кінокомпанії теж використали без дозволу у своїх художніх творах.

Однак це не єдиний скандал навколо серіалу. Раніше український режисер Андрій Приймаченко заявив, що його відео використали у серіалі НВО «Чорнобиль» без дозволу. У першій серії серіалу «Чорнобиль» з’являється відео, яке зробив Андрій Приймаченко.

Це візуалізовані телефонні переговори диспетчера ЦППЗ (центральний пункт пожежного зв’язку) з диспетчерами ВПЧ (воєнізована пожежна частина) ЧАЕС, Іванкова, Поліського, з керівництвом пожежної охорони, які відбувались 26 квітня 1986 року. Режисер зробив титри з голосу та виклав ролик у YouTube ще у березні 2013 року. Саме він і з’являється у серіалі.

«Жодних судових позовів поки що не планую. Хотів би зустрітися та поговорити. Очевидно, що їх цікавить українська тема, адже серіал добре зроблено, з увагою до деталей. Думаю, вони й далі займатимуться цією темою, тож пріоритетом для мене є співпраця, а не конфлікт», – розповів режисер ще у 2019 році, коли вийшов серіал.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини