Малайзієць разом з дружиною-українкою створили додаток, присвячений темі Голодомору в Україні

2428

В листопаді 2018 року, в Google Store, з’явився новий Мобільний додаток під назвою HOLODOMOR – це безкоштовна програма нагадування, яка дозволяє брати участь у спостереженні хвилини тиші, незалежно від того в якому куточку світу ви знаходитеся, щоб пам’ятати трагічну втрату життя українського народу взимку 1932-33 років.

Похожее изображение
Фото: Інститут національної пам’яті

Додаток дозволяє нам практично тримати руки і знову заявляти, що ті, хто забув уроки історії, приречені повторювати їх.

Ідея та створення програми належить, лікарю за фахом, Мугунтан Муруган, малайзієць, який створив мобільний додаток HOLODOMOR, щоб звернутися до світових громадян з історичною трагедією, яка забрала життя міліонів народу України.

Він провів в Україні шість років і прекрасні відносини з Україною. Одружений з українкою Лідією Муруган. В Україні він започаткував та видав перший міжнародний медичний журнал “Наш Рік”, започаткували з дружиною англійські курси для дітей та дорослих, приймав неодноразово участь в заходах по сприянню дружби між Україною та Малайзією. Допоміг започаткувати Українську Культурну Асоціацію в Малайзії та є її радником.

Трагедія Голодомору залишила на нього таке стійке враження, що він взявся за цю подорож, щоб разом з усім світом спостерігати хвилину мовчання в четверту суботу листопада на будь-який конкретний рік. HOLODOMOR не є комерційною програмою та не матиме в собі реклами. Додаток малий в об’ємі, 18.4Mb, що дозволяє кожному завантажити цю програму не забираючи багато пам’яті в телефоні.

Причини Голодомору є предметом науково-політичних дебатів. Деякі історики вважають, що голод є непередбачуваним наслідком економічних проблем, пов’язаних з радикальними економічними змінами, здійсненими в період радянської індустріалізації.

Алла Гунченко для Україна Неймовірна

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини