Лії Ахеджаковій – 83: найяскравіші цитати про Україну і Майдан

2704

Народна артистка Росії Лія Ахеджакова 9 липня 2020 року відзначає своє 83-річчя.

Від публічного святкування вона вчергове навідріз відмовилася – поїхала з Москви, щоб залишитися у вузькому колі, розповіли у прес-службі театру “Современник”.

У Лії Ахеджакової – українське коріння. Вона народилася 9 липня 1938 року у Дніпропетровську.

Вона знімалася практично в усіх знакових картинах Ельдара Рязанова – в “Іронії долі”, “Службовому романі”, “Гаражі”, у “Старих клячах” і “Небесах обітованих”.

Ахеджакова і зараз продовжує зніматися в кіно і грати на сцені.

Лії Ахеджаковій- 82: яскраві фрази про Україну

На особливу увагу заслуговує її громадянська позиція щодо суперечливих для України і Росії питань, – пише  OBOZREVATEL .

“Ми влізли у Крим!”

Лія Ахеджакова різко засудила анексію українського півострова і постійно дорікає колегам, які позитивно ставляться до його приєднання:

“Мене це так ранить, коли люди, мною шалено шановні, і я завжди знаходила з ними якусь згоду, і з якими я разом виходжу на сцену, раптом звіріють: “Крим наш! Наш російський Крим”. Мене це так ранить! Не хочеться в це лізти. Я знаю, що він уже не наш. І те, що ми туди влізли, ми завдали нашій економіці величезної шкоди”.

В Україну не їздить – побоюється

Ахеджакова не виступає в Україні з гастролями, оскільки побоюється можливих наслідків, незважаючи на те, що її “кличуть, і дуже”.

“Я не знаю, що це за собою потягне. Я тільки поїхала в Одесу на кінофестиваль. Мені було дуже цікаво, як живе це світле, веселе, чудове місто, яке навіть не назвеш Україною – це окрема країна, Одеса…”, – сказала вона.

Лії Ахеджаковій- 82: яскраві фрази про Україну

“Майдан не цього хотів!”

Лія Ахеджакова заявила, що українська влада даремно забороняє в’їзд деяким російським артистам, які відвідали анексований Крим.

“Неправильна міра. А я, ви знаєте, помічаю, що почерк сьогоднішньої Росії і почерк сьогоднішньої України іноді один і той самий – радянський. Я помічаю це. І на Майдані не цього хотіли хлопці, і життя свої ці хлопці з “Небесної сотні” віддали не за це”, – сказала вона.

“Дурні та ідіоти! Чистий совок!”

Гнів у актриси, наприклад, викликало внесення її колеги Аліси Фрейндліх, яка у 2016 році підтримала анексію Криму, до “чорного списку” Мінкульту України.

“Дурні, що я можу сказати, ідіоти. Це означає, що ці люди позбавляють свою країну акторів, культури заради того, щоб комусь помститися. Це жах. Це чистий совок. Тому, що ми всі однакові – вийшли з Радянського Союзу, а всі замашки якими були, такими і залишилися. І у нас, і у вас, і в Середній Азії, і де завгодно. Поки ми всі з Радянського Союзу не вмремо, будемо один одному так мститися, робити дурні речі”, – заявила вона.

“Як нам не соромно?!”

Ахеджакова закликала звільнити українського режисера Олега Сенцова, який незаконно утримується Кремлем у в’язниці.

“Що відбувається? Як нам не соромно? Під завісою цієї наркоти, цього мундіалю, загальних веселощів, радості, перемоги. Населення виявилося готовим прийняти з розпростертими обіймами весь світ… Але тихенько, тихенько, за віконницями, під килимом людина вже 54-й день голодує”, – звернулася вона до колег.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини