Леонід Кравчук звернувся до “ДНР”-“ЛНР” з пропозицією

3760

Новий керівник делегації України в Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі, перший президент України Леонід Кравчук вважає, що представники окупованих Росією територій Донецької і Луганської областей повинні чітко сформулювати, яким вони бачать майбутнє так званих ОРДЛО.

Про це із посиланням на агенцію Інтерфакс-Україна передає Espreso.

“Судячи з їхніх заяв, “виборів”, які там вже відбулися, вони (представники ОРДЛО – ред.) хочуть автономії, федералізації. Вони хочуть, щоб це була територія з ознаками не тільки якогось “особливого статусу управління”, а щоб це була територія з ознаками державності. Тобто вони беруть дуже високо. Росія поки що говорить про “особливий статус”, як це записано в Мінських документах. Але там записали так, що ми самі не знаємо, що це таке”, – сказав він в ефірі телеканалу “Україна 24” в суботу, 1 серпня 2020 року.

Кравчук нагадав, що коли починалися події на Донбасі, він уже звертався на одному з телеканалів до ватажків так званих “ДНР” і “ЛНР”, щоб вони підготували письмові пропозиції про те, що хочуть мати на території цих районів.

“Або це “особливий статус”, або це щось таке, де є ознаки державності, або це автономія. Напишіть, на які кроки ви могли б піти, щоб був компроміс, щоб можна було домовлятися. Жодної відповіді я не отримав”, – зазначив він.

Також Кравчук наголосив, що говорить про “особливу систему управління” на цих територіях, оскільки, на його думку, там управління не може дублювати ті схеми управління, які існують в інших регіонах, оскільки в ОРДЛО склалася досить складна і не схожа на інші регіони України ситуація.

Кравчук вважає, що Україна не повинна вести переговори з представниками ОРДЛО на рівні президента країни, на високому державному рівні, але потрібно шукати формати, коли можуть вести діалог інші учасники переговорів, наприклад, цим може зайнятися в разі призначення членом делегації в ТКГ перший прем’єр-міністр України Вітольд Фокін.

“Там є люди, які не зав’язані на суто політичних питаннях. Можливо, є вчені, ще хтось. Можна створити з того, і з того боку, і почати говорити на цьому рівні. Щоб це не виглядало одразу як державний рівень. І коли вони напишуть якусь дорожню карту, і цю карту узгодять, тоді можна буде ставити питання на більш високому рівні для остаточного рішення”, – пояснив він.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини