Леонід Кравчук зробив заяву про приєднання США до “нормандського формату”

975

Питання приєднання США до Нормандського формату може вирішитися після візиту президента України Володимира Зеленського до Вашингтона. Це стане важливим кроком до врегулювання процесу.

Про це сказав перший президент України, голова української делегації у Тристоронній контактній групі щодо врегулювання ситуації на Донбасі Леонід Кравчук у інтерв’ю телеканалу “Дом”. Коментуючи слова президента США Джо Байдена про те, що штати продовжать дипломатичну роботу навколо Мінських угод, Кравчук зазначив, що це один із намірів, що країна приєднається до Нормандського формату, – пише Оbozrevatel.

“Якщо США приєднаються, вважаю, що це буде дуже великий крок щодо врегулювання процесу. Це означатиме, що і на Мінському майданчику буде більше дипломатії, більше зусиль і більше твердих позицій, ніж зараз”, – сказав він.

Політик констатував, що послідовності від Німеччини та Франції у тому, щоб визнати Росію агресором, немає.

“Бо немає, на мій погляд, твердості, системності та послідовності з боку Німеччини та Франції в тому, щоб чітко і ясно поставити Росію в ту ситуацію, в якій вона реально перебуває. А саме, що вона агресор, і що вона сторона конфлікту. Я, наприклад, за ці роки жодного разу не чув, щоб або президент Франції, або канцлер Німеччини сказали на будь-якій із зустрічей, що агресор – Росія, і що вона повинна піти з Донбасу і залишити Крим. Я такого не чув. А це вже давно слід було б зробити”, – сказав політик.

На його переконання, більше конкретики щодо цього з’явиться після зустрічі Зеленського та Байдена.

“І мені імпонують останні висловлювання Зеленського: ми вдячні, що нам сказали, що Україна буде в НАТО, а План дій щодо членства (ПДЧ) буде кроком до НАТО, але якби ще сказали, коли це буде, і хто буде ухвалювати це рішення, ми були б ще більш вдячні. Йдеться про конкретику. І Зеленський правильно вимагає: давайте конкретні рішення, конкретні дати”, – сказав Кравчук.

 

 

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини