Курс долара в Україні хочуть відпустити: в НБУ назвали “податкову” умову

886

Національний банк України (НБУ) планує у майбутньому відмовитися від фіксованого курсу гривні до долара, встановленого для експортерів та імпортерів.

Однією з причин для цього може стати повернення податків на імпорт, – пише Оbozrevatel.

Про це розповіла перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова в ефірі всеукраїнського телемарафону. За її словами, плаваючий курс повернеться тоді, коли валютний ринок зможе сам себе балансувати.

Нині цьому заважає наявність критичного імпорту. “Збільшення податків на імпорт, як ми очікуємо, зменшить обсяг цього критичного імпорту і, таким чином, знизить тиск на золотовалютні резерви. Це одна з передумов, після якої ми зможемо розглядати поступове повернення до ринкового курсоутворення”, – сказала Рожкова.

При цьому Рожкова зазначила, що в будь-якому разі Україна повертатиметься до плаваючого курсу поступово. Інакше це може спричинити шок для економіки.

Нагадаємо, з початку війни офіційний курс гривні до долара в Україні заморожено на рівні 29,25 грн/дол. Спочатку було заблоковано і роботу валютного ринку.

Проте з 14 квітня НБУ дозволив банкам продавати готівкову валюту населенню з низкою обмежень. Безготівковий продаж валюти банками фізичним особам все ще заборонено, крім окремих винятків.

З 21 травня Нацбанк скасував обмеження для готівкового курсу. До цього банкам заборонялося продавати готівкові долари дорожче за 32,2 грн (за формулою “офіційний курс плюс 10%). Натомість збереглося обмеження для курсоутворення на міжбанку, там ціна валюти не може перевищувати офіційний курс більш ніж на 1%.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини