Супермаркети пропонують своїм клієнтам більший вибір товарів та інших послуг, аніж дискаунтер.
Про це розповів у своєму блозі на сайті мережі SPAR Роман Корсак, генеральний директор інвестиційної групи VolWest Group, – пише Сьогодні.
Він навів приклад одного з відомих українських супермаркетів і сказав, що у супермаркетах:
- більший вибір товарів (зокрема відомих національних брендів);
- розширена зона фруктів-овочів;
- висока стабільна якість;
- унікальні фреш-категорії (власне виробництво кулінарії, випічки, кондитерських виробів, копченостей, фаст-фуду тощо);
- додаткові сервіси (можливість отримати консультацію, перекусити на місці, обслуговування з-за вітрин,…).
Також супермаркети мають якісні товари ВТМ та власного імпорту, затишну атмосферу всередині закладу, унікальні екстер’єри та інтер’єри. Проте будуть вони дорожчими за дискаунтери.
Переваги дискаунтера
Серед переваг дискаунтера варто виділити:
- швидкість;
- низька ціна;
- широкий вибір товарів ВТМ.
Його основний недолік — це обмежений асортимент і сервіс.
Дискаунтер пропонує швидкість, низьку ціну, широкий вибір товарів ВТМ, проте має обмежений асортимент і сервіс. Кожній цільовій аудиторії підійде різний формат торговельного закладу, а часто – обидва: покупці регулярно відвідують і супермаркети, і дискаунтери.
Хто головний конкурент Lidl
Бізнес-модель Lidl у 90-х намагалися копіювати дніпропетровські бізнесмени Геннадій Буткевич, Євген Єрмаков, Віктор Карачун та Сергій Тарасюк. Вони продавали товари на палетах, а замість комфорту покупцям пропонували низькі ціни. Проте у них подібне не спрацювало – довелося обладнати стелажі та сортувати товари для зручності покупців.
Найбільша українська мережа АТБ налічує понад 1200 магазинів. Вона багато років працювала у форматі дискаунтера, але з ширшим асортиментом. Проте останнім часом компанія почала міняти концепцію – з’явилися сучасні “чорні” магазини. Також вона працює над поліпшенням магазинів та власних товарів.
Нагадаємо, що запорукою успіху для європейського дискаунтера є товари власної торгової марки, так звані ВТМ. Займають вони орієнтовно 65% від усіх товарів.