Коли Спаси 2021 року: дати і традиції свят

15002

Щорічно в серпні православні святкують Медовий, Яблучний і Горіховий Спас. Ці церковні свята, присвячені Спасителю Ісусу Христу, в народі користуються особливою популярністю.

У дні Спасів віруючі традиційно відвідують церкву, щоб освятити дари природи і подякувати Господу за отриманий урожай. Редакція розповідає, коли і як відзначаються три ці дати, – пише OBOZREVATEL .

Медовий, Яблучний і Горіховий Спас присвячені Спасителю Ісусу Христу

Коли Медовий Спас у 2021 році

Перший Спас, Медовий, щорічно відзначається 14 серпня (у 2021 році – субота). Інші його назви – Маковея, Спас на воді, Медовий свято. У цей день православна церква вшановує три святині: Животворящий Хрест Господній, образ Спасителя і Володимирську ікону Божої Матері.

Свято традиційно припадає на перший день Успенського посту, встановленого на честь Успіння Пресвятої Богородиці. На Перший Спас починається збір меду і його освячення в храмах; до свята прийнято готувати випічку з медом і пригощати нею один одного.

Медовий Спас відзначається 14 серпня

Коли Яблучний Спас у 2021 році

Яблучний Спас, або Другий Спас, щороку відзначається 19 серпня (в 2021-му ця дата припадає на четвер). Віруючі в цей день відзначають Преображення Господнє – свято, присвячене явищу Божественної величі і слави Спасителя перед трьома апостолами під час молитви на горі Фавор.

Починаючи з Другого Спасу, після освячення в церкві в старовину дозволялося їсти яблука та інші плоди нового врожаю. Люди пригощають фруктами один одного і готують з них різні страви до свята.

Яблучний Спас щороку відзначається 19 серпня

Коли Горіховий Спас у 2021 році

Горіховий Спас (також Третій або Хлібний) традиційно відзначається 29 серпня, коли православні вшановують Нерукотворний образ Спасителя. У 2021 року свято припадає на неділю.

В цей час зазвичай встигали лісові горіхи, а зі свіжого зерна на Третій Спас випікали хліб, який прийнято було освячувати у храмі і ділити між усіма членами сім’ї за спільною трапезою.

Горіховий Спас традиційно відзначається 29 серпня

 

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини