Коли Чорна п’ятниця 2022 року: де українцям шукати найбільші знижки

430

Редакція розповідає історію свята, коли воно прийшло до нас і які знижки можна очікувати на Чорну п’ятницю покупцям.

В усьому світі Чорна п’ятниця (Black Friday) – це особливий період, коли в магазинах пропонують великі знижки на товари та проводять різноманітні розпродажі. У покупців з’являється гарний шанс заощадити та придбати вартісні речі за меншою ціною, – пише ТСН.

Коли Чорна п’ятниця 2022 року: готуємося до знижок

Традиційно Чорна п’ятниця відбувається одразу після популярного американського свята Дня подяки. Його святкують у США в останній четвер листопада. Тому 2022 року Чорна п’ятниця припадає на 25 листопада. Однак у кожному магазині додатково встановлюють, скільки днів триватимуть розпродажі. Тому вони можуть розпочатися ще на початку тижня і тривати до наступного понеділка. Його традиційно називають кіберпонеділком.

Але зазвичай період акцій та знижок триває 3-5 днів.

Історія Чорної п’ятниці: чому цей день носить таку назву

В усьому світі Чорна п’ятниця (Black Friday) – це особливий період, коли в магазинах пропонують великі знижки на товари та проводять різноманітні розпродажі. У покупців з’являється гарний шанс заощадити та придбати вартісні речі за меншою ціною.

Коли Чорна п’ятниця 2022 року: готуємося до знижок

Традиційно Чорна п’ятниця відбувається одразу після популярного американського свята Дня подяки. Його святкують у США в останній четвер листопада. Тому 2022 року Чорна п’ятниця припадає на 25 листопада. Однак у кожному магазині додатково встановлюють, скільки днів триватимуть розпродажі. Тому вони можуть розпочатися ще на початку тижня і тривати до наступного понеділка. Його традиційно називають кіберпонеділком.

Але зазвичай період акцій та знижок триває 3-5 днів.

Історія Чорної п’ятниці: чому цей день носить таку назву

Чорна п'ятниця 2022 / © Pexels

Що ближче до листопада, то частіше можна почути про Чорну п’ятницю та мегазнижки, які чекають на покупців у цей період. Наприклад, минулого року на Black Friday в США 88 млн осіб робили покупки онлайн, а середній чек американця становив $430. А за даними одного з найбільших українських ритейлерів Rozetka, 2020 року кожен українець придбав у середньому 1,59 одиниці товару та в середньому сплатив 1 539 гривень.

В багатьох магазинах розмір знижки може доходити до 90%. А тому недивно, що на Чорну п’ятницю чекають з особливим нетерпінням.

В США та інших країнах світу саме з Чорної п’ятниці починається період традиційних різдвяних розпродажів. Акції спочатку проводили лише у Сполучених Штатах, вони набули популярності на East Сoast у 1960-х роках. А вже в 1980-х листопадовий цінопад вийшов за межі цієї країни і отримав свою загальноприйняту назву.

Перший розпродаж було винайдено задовго до Black Friday – у штаті Пенсільванія молодиком Френком Вулвортом, який працював у місцевому магазині. На той час не існувало цінників, тому продавці самостійно виставляли ціни на свої товари. Вулворту цей обов’язок не подобався, тому одного разу він наважився на серйозний крок: почав розпродувати сезонні товари по 5 центів. Такий цікавий підхід приніс маленькій лавці чималий комерційний успіх.

Френк Вулворт скористався своїм успіхом та започаткував велику торговельну мережу Woolworth, якій ми маємо завдячувати сучасним шопінгом – супермаркети та дискаунтери пішли саме звідти.

Згодом продавці зрозуміли, що найбільший прибуток від розпродажів вони отримують перед різдвяними святами (у США – 25 грудня), адже в цей час люди скуповують подарунки для своїх близьких і друзів. Звідси пішла традиція починати Чорну п’ятницю після Дня подяки, даючи покупцям місяць до Різдва.

Чому ж п’ятницю охрестили “чорною”? За однією з версій, назва з’явилася через патрульних США. Річ у тому, що в період великих знижок в магазинах спостерігається справжній ажіотаж, збільшується кількість і тривалість заторів, а між покупцями часто назрівають бійки.

Згодом у американців з’явилася ще одна версія походження назви “Чорна п’ятниця”. Її пов’язують з ідіомою “in the black”, яка означає “позитивний баланс” у бухгалтерській книзі (у США витрати позначають червоним кольором, а прибутки – чорним). Тобто магазини вийдуть у плюс після розпродажів.

Цікаво, що у Сполучених Штатах навіть намагалися змінити назву на “Велика п’ятниця”, але такий варіант не прижився.

Чорна п’ятниця 2022 року в Україні: акції та знижки в магазинах

Чорна п'ятниця 2022 в Україні / © Pexels

В Україні Чорна п’ятниця 2022 року в більшості магазинів розпочнеться в ніч проти 25 листопада. Однак багато торговельних площадок будуть знижувати ціни на товари ще раніше:

  • в магазині Фокстрот Чорна п’ятниця 2022 року триватиме від 21 до 30 листопада;
  • Rozetka обіцяє покупцям грандіозні знижки (до -65%), однак дати поки невідомі;
  • мережа торгових магазинів Епіцентр також пропонує знижки – тут вони розпочнуться 22 листопада і закінчаться 28 листопада, а розмір знижки становитиме до -90%;
  • в Ельдорадо можна буде придбати електроніку на Чорну п’ятницю (25 листопада), а знижки досягнуть -70%;
  • проведе розпродажі також і магазин Алло, однак точні дати акції поки невідомі;
  • техніку та електроніку зі знижками до -50% пропонує також Comfy в період від 21 до 28 листопада;
  • в магазині Жжук також заплановані знижки, стартує Чорна п’ятниця тут в ніч проти 25 листопада;
  • у Watsons Чорна п’ятниця триватиме від 22 до 28 листопада, тут пропонують знижки на товари до -70%;
  • купити меблі на Чорну п’ятницю 2022 можна в Jysk – тут вона розпочнеться 21 листопада і триватиме до 30 листопада, а товари можна буде купити зі знижкою до 70%;
  • в Moyo знижки на Чорну п’ятницю 2022 почнуться саме 25 листопада, але про розмір знижки ще невідомо;
  • а ось одяг на Answer.ua зі знижками на Чорну п’ятницю вже можна купити, акція триватиме до 28 листопада включно, а розмір знижки – до 70%;
  • розпочалася вже Чорна п’ятниця 2022 в Eva, тут знижки також сягають 70%, а акція триватиме до 27 листопада.

Лайфгаки до Чорної п’ятниці: як не переплатити

Як не переплатити на Чорну п'ятницю / © Pexels

На Чорну п’ятницю потрібно бути максимально уважним, щоб не переплатити за товари. Тож запам’ятайте кілька важливих порад:

  • заздалегідь підпишіться на розсилку бажаного ритейлера;
  • створіть облікові записи на великих торговельних площадках, щоб потім не витрачати час;
  • вивчайте ціну на товар протягом тривалого періоду;
  • краще не купуйте невідомі бренди, навіть якщо вони з великою знижкою;
  • серед товарів зі зниженою ціною часто виставляють застарілі моделі пристроїв, тому вивчайте інформацію;
  • зробіть список магазинів, де є потрібний вам товар;
  • створіть свій список бажань (тобто перелік товарів, які ви б хотіли придбати на Чорну п’ятницю);
  • шопінг краще починати онлайн – ще до відкриття фізичних магазинів;
  • дивіться не на знижку, а на ціну;
  • звертайте увагу на правила повернення товару;
  • подумайте, яку суму ви готові сплатити (заздалегідь переведіть кошти на карту для оплати онлайн, додавши до неї 10-15%), так ви не переплатите;
  • не забудьте про доставлення товару, тому вивчіть умови в кожному магазині.

Також запам’ятайте, що за законом ви маєте право повернути куплену річ протягом 14-ти днів (якщо у вас залишився чек) за наявності браку на товарі.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини