Колишній міністр закордонних справ України Павло Клімкін побачив в агресії Росії у Криму та на Донбасі ознаки наближення Третьої світової війни.
Така заява пролунала з його вуст в ефірі програми “Свобода слова” на телеканалі ICTV. Водночас він підкреслив, що ця війна матиме зовсім інший вигляд, ніж дві попередні, – пише obozrevatel
“Я вважаю, що ми тут занадто оптимістичні. Третя світова війна – вона гібридна, наближається. Ми ще не в стані Третьої світової. Ми, скоріше, якщо порівнювати з Першою, у 1913 році. Щодо позиціонування й багатьох речей. Ми на порозі шалених змін”, – попередив Клімкін.
Він також акцентував увагу на тому, що таке загострення ситуації потребує від України нових підходів до гарантування власної безпеки.
“Ми говорили про Будапештський меморандум. Я вважаю ідею про переписування Будапештського меморандуму чистим мазохізмом, але повернутися до логіки – в цьому щось є”, – сказав ексочільник МЗС.
З ним частково погодився і голова парламентської фракції “Голос” Сергій Рахманін. Однак нардеп висловив упевненість в тому, що гібридна Третя світова війна вже йде повним ходом, а найтемніші часи ще попереду.
Нинішні події він порівняв з тими, що передували Другій світовій війні у 1938 році, коли Німеччина анексувала Австрію.
Про які ще загрози для України говорив Клімкін?
Колишній міністр також попередив, що вже у вересні 2020 року президент Росії Володимир Путін може спробувати зібрати постійних членів Радбезу ООН і вирішити питання пом’якшення санкцій “через голову” України.
Крім того, на думку Клімкіна, глава країни-агресорки досі не відмовився від ідеї створення “нового СРСР”, в який повинна увійти і Україна.
“Вони з цього курсу нікуди не злізуть, він сидить на підсвідомому рівні. Вони будуть йти до кінця, тому що вважають, що якщо не перезавантажать свій проєкт повністю навколо Росії, будь-який успіх України як демократичної реальності знищить Росію і путінську модель”, – вважає ексочільник МЗС.
Істотно вплине на ситуацію у світі та, зокрема, в Україні, вважає Клімкін, і пандемія COVID-19. Він спрогнозував, що вона змусить світ реструктуризуватися і спровокує початок “епохи безладу”. Подібний досвід цивілізація вже переживала перед Першою світовою війною.