Клімат змінюється: синоптики розповіли, чи чекати українцям сильних морозів та снігу взимку

1140
фото: Depositphotos

Розраховувати на сильні та тривалі заморозки українцям не варто. Нинішня зима буде теплішою за звичайну, а її середня температура – ​​вище на кілька градусів відносно тих зим, які приходили в Україну раніше.

Як розповіла в ефірі телеканалу “ГІТ” завідувачка відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС України та НАН України Віра Балабух, прогнози про те, що в Україну йдуть сильні морози – не мають під собою жодного наукового обґрунтування. За її словами, клімат на Землі поступово тепліє, і це не може не відбиватися на середніх річних температурах, – пише Оbozrevatel.

Багато снігу буде на півночі Европи.

Вона наголосила, що найбільш відчутними зміни клімату стали у січні-лютому. За старих часів ці місяці були досить холодними, проте тепер “очікувати від них затяжних морозів не варто”.

Підтримав колегу та синоптик Ігор Кібальчич. За його словами зима 2021-22 буде дещо теплішою від звичайного.

“Вона буде м’якшою для всієї Європи, з нормальним рівнем опадів. Єдине місце, де сніг буде дещо більшим за норму – північ європейського континенту”, – зазначив фахівець.

Середні зимові температури виросли.

Він також підкреслив, що згідно з Європейським центром середньострокових прогнозів (ECMWF) з грудня 2021 р. по лютий 2022 р. на більшій частині Європи очікується позитивна аномалія температури повітря, особливо у її східній частині.

За його словами, на користь м’якої зими на території нашої країни свідчать і прогностичні значення приземного поля тиску у Північній півкулі на найближчі три місяці.

“Це означає, що в Україні будуть часті відлиги та чергування опадів у вигляді снігу та дощу”, – пояснив він.

Водночас синоптик не виключив, що періодично температура різко падатиме.

Іноді температури будуть різко падати.

Спеціаліст додав, що кількість опадів буде при цьому в межах норми, а на Лівобережжі України – їхній дефіцит.

“Сніговий покрив очікується нестійким і розподілятиметься плямисто по території країни”, – поділився Кібальчич.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини