Віктор Чіркін з селища Ставище на Київщині шість років тому почав варити сири і пекти хліб за власною технологією.
“Спершу у село переїхали батьки, завели близько 15 кіз. Коли з дружиною приїжджав до них, то почував себе краще, ніж у душному Києві. Зникала алергія, вільніше дихалось. Тому після одного з таких приїздів вирішив залишитись у селі”, – каже Віктор.
Про це пише Газета.юа
Козине молоко використовують з власної ферми, а коров’яче закуповують у фермерського господарства. Щотижня переробляють близько 500 літрів молока. Готують йогурти, м’які і тверді сири.
“В мене виникла ідея варити сир за старовинними рецептами, без штучних заквасок. Навчався справі в інтернеті. Коли почало виходити, став залучати брата. В нас сімейний бізнес, крім батьків задіяні ще тітка й брат. Всі обов’язки розподілені. Мама доїть корів, батько допомагає по господарству, ми з братом займаємось сироварінням і збутом”, – каже Віктор.
Починав Віктор із кухні та кількох каструль, зараз має невеличкий цех із сироваріння.
“У справу вкладав близько 15 тисяч доларів. Переважно це гроші, які потратив на обладнання та матеріал, бо будівництвом та ремонтом ми з батьком займалися самотужки. Також значна частина ресурсу пішла на розкрутку бренду і впізнавваність”, – каже Віктор.
Кілограм сиру коштує від 300 до 500 гривень, в залежності від витримки і сорту сиру.
“Сири, які мені не подобаються, виключаю з виробництва. Так перестав варити сир з голубою пліснявою. Він мені не смакує. Найбільшим попитом користується м’який свіжий сир та йогурти. На сьогодні ринок збуту в нас ще досить малий. І потрібно постійно думати, як його розширювати”, – каже Віктор.