Кабмін звільнив Коболєва з “Нафтогазу” разом із наглядовою радою: призначено наступника

938

Кабінет міністрів на позачерговому засіданні 28 квітня звільнив Андрія Коболєва з посади голови “Нафтогаз України”. Разом з ним із компанії піде й наглядова рада. Відповідне рішення, як йдеться у заяві уряду, ухвалили через “незадовільну роботу “Нафтогазу”.

Ані Коболєв, ані співробітники його компанії не знали про прийдешнє рішення. Місце глави “Нафтогазу” на цілий рік посів поки ще в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко.

Про те, як і чому звільнили одного з найбільш високооплачуваних менеджерів України, – пише  OBOZREVATEL.

Коболєв дізнався про своє звільнення з новин

“Щойно на Кабміні звільнили Андрія Коболєва з посади голови НАК “Нафтогаз України”. Нарешті”, – заявила на своїй сторінці в Telegram нардепка від “Слуги народу” Ольга Василевська-Смаглюк. Новину відразу ж опублікувала ціла низка ЗМІ, так про своє звільнення дізнався і сам Коболєв.

У пресслужбі “Нафтогазу” заявили, що готують свій коментар, і поки підтвердити або спростувати інформацію не готові. Сам Коболєв на своїй сторінці в Facebook написав, що про “звільнення” дізнався з новин.

“Ніхто не був у курсі, новину тримали таємно від усіх. Це зробили для того, щоб у “Нафтогазі” не змогли вчасно відреагувати і не ходили по своїх “друзях” зі спробами змінити ситуацію”, – вже після голосування повідомив співрозмовник в уряді.

Кабмін звільнив Коболєва з "Нафтогазу" разом із наглядовою радою: призначено наступника

Для звільнення зібрали позачергове засідання уряду. Водночас народний депутат із “Європейської солідарності” Олексій Гончаренко, який був присутнім на онлайн-засіданні Кабміну 28 квітня, заявив, що питання про звільнення Коболєва не розглядалося, однак припустив, що могло бути додаткове засідання. “Я таких рішень там не бачив і не чув. У переліку кадрових питань такого не було. Можливо, вони зібралися потім окремо, але я про це не знаю”, – сказав він.

Власні джерела в уряді підтвердили: Коболєва звільнили, проте це може бути незаконно. У статуті “Нафтогазу” написано, що звільнення може відбутись згідно з пропозицією наглядової ради, а її не було.

Кабмін звільнив Коболєва з "Нафтогазу" разом із наглядовою радою: призначено наступника

За кілька годин у НАК “Нафтогаз України” відреагували на рішення Кабміну про звільнення наглядової ради, а також Андрія Коболєва з посади глави компанії. Там вважають, що рішення не відповідає статуту компанії і закону “Про корпоративне управління”.

Місце Коболєва дісталося Вітренку

Посаду Коболєва рік обійматиме Юрій Вітренко, який зараз виконує обов’язки міністра енергетики і вже 29 квітня може бути звільненим.

“Уряд України на засіданні в середу вирішив звільнити голову правління НАК “Нафтогаз України” Андрія Коболєва і тимчасово – терміном на рік – призначити керівником компанії Юрія Вітренка, який зараз виконує обов’язки міністра енергетики, а раніше був виконавчим директором “Нафтогазу”, – йдеться в повідомленні.

Пізніше уряд оприлюднив постанову про звільнення Коболєва і призначення Вітренка, а також проведення конкурсу на посади незалежних членів наглядової ради компанії.

Раніше між Вітренком і Коболєвим розгорівся скандал, який закінчився звільненням першого з “Нафтогазу”. Потім Юрій Вітренко заявив, що главу “Нафтогазу” Андрія Коболєва потрібно звільнити разом із наглядовою радою компанії.

Але враховуючи, що призначити Вітренка повноцінним міністром не вдалося навіть із другої спроби (не вистачило голосів у Раді), його можуть перевести на більш високооплачувану роботу в “Нафтогаз”, а Коболєва попросити “на вихід”.

В уряді назвали причини звільнення: збитки

Під час засідання розглянуто звіт про діяльність державної компанії НАК “Нафтогаз України” у 2020 році, йдеться на сайті КМУ. Чистий консолідований збиток групи компаній “Нафтогаз” у 2020 році становив 19 млрд грн. Водночас у затвердженому Кабінетом міністрів фінансовому плані компанії передбачалося отримання 11,5 млрд грн прибутку. Відповідний фінансовий план був запропонований самим керівництвом НАК “Нафтогаз України” у грудні 2020 року. За результатами засідання загальних зборів акціонерів роботу наглядової ради та правління НАК “Нафтогаз України” у 2020 році визнано незадовільною.

“Відповідно, з 28 квітня 2021 року припиняються повноваження незалежних членів наглядової ради НАК “Нафтогаз України”, представників держави у наглядовій раді НАК “Нафтогаз України”, а також голови правління Коболєва Андрія Володимировича. Незалежні члени та представники держави у наглядовій раді компанії продовжать здійснювати свої повноваження до обрання та визначення нових представників”, – йдеться в повідомленні.

Також ухвалено рішення про обрання та призначення з 29 квітня 2021 року Вітренка Юрія Юрійовича головою правління акціонерного товариства “Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України”.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини