Кабмін посилив умови в’їзду в Україну для іноземців: необхідний негативний ПЛР-тест

728

Кабінет Міністрів посилив правила в’їзду в Україну. Тепер для іноземців обов’язковою буде наявність негативного ПЛР-тесту на коронавірус COVID-19.

Про це повідомив сьогодні на брифінгу міністр охорони здоров’я України Максим Степанов, передає видання Букви.

За його словами, вчора, 22 березня, на позачерговому засіданні Кабміну було ухвалено постанову, ініційовану МОЗ. Вказаний документ уже набрав чинності.

“Були внесені зміни щодо перетину кордону. Незалежно від того, з якої країни прибуває громадянин, чи краща там епідситуація, вони всі повинні будуть надати довідку про проведення тестування методом ПЛР не пізніше ніж за 48 годин. З негативним результатом цього тестування”, – повідомив Степанов.

Міністр додав, що такі обмеження діють у всіх країнах Європи, і Україна не є винятком.

Йдеться про постанову № 230 від 22 березня.

Так, Кабмін запровадив для іноземців при в’їзді в Україну обов’язкову наявність негативного ПЛР-тесту на коронавірус, зробленого не більш як за 72 години до перетину державного кордону.

Ця ж норма стосується й осіб без громадянства.

Крім того, для іноземців залишається обов’язковою вимога щодо наявності поліса (свідоцтва, сертифіката) страхування, що покриває витрати, пов’язані з можливим лікуванням COVID-19, обсервацією.

У разі відсутності ПЛР-тесту чи полісу страхування українські прикордонники відмовлятимуть іноземцям та особам без громадянства у перетині держкордону України.

Винятки становлять наступні категорії осіб: іноземці, особи без громадянства, які постійно проживають на території України; особи, яких визнано біженцями, або особи, які потребують додаткового захисту; працівники дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, та члени їх сімей; водії та члени екіпажу вантажних транспортних засобів, автобусів, що здійснюють регулярні, нерегулярні та маятникові перевезення, члени екіпажів повітряних і морських, річкових суден, члени поїзних і локомотивних бригад; військовослужбовці (підрозділи) збройних сил держав – членів НАТО та держав-учасниць програми НАТО “Партнерство заради миру”, які беруть участь у заходах з підготовки підрозділів Збройних Сил України.

Досі для іноземців та осіб без громадянства при перетині кордону України була обов’язковою наявність поліса (свідоцтва, сертифіката) страхування.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини