Як відрізнити діамант від підробки?

3719

Перед тим як купити діамант або прикрасу з діамантовою вставкою, дуже важливо бути впевненим у справжності дорогоцінного каменю. Точно визначити походження діаманта можна тільки в гемологічній лабораторії, але якщо немає змоги звернутись до професіоналів, спробуйте зробити це самостійно.

Читайте у статті блогу Gold.ua детальніше про те, як перевірити справжність діаманта. В даному матеріалі розглянемо ключові рекомендації з неї.

Прості способи перевірити справжність діаманта:

  1. Розгляньте камінь при якісному освітленні — він має бути абсолютно гладеньким та ідеально гарним з усіх боків.
  2. Кілька хвилин потримайте камінь в руці, відчуваючи його температуру: справжній діамант довго лишатиметься прохолодним.
  3. Подихайте на камінь: справжній діамант залишиться прозорим, а синтетична підробка одразу запітніє.
  4. Якщо розглядаєте ювелірну прикрасу з діамантом, зверніть увагу на пробу металу, з якого вона виготовлена. Зазвичай дорогоцінні камені оправляють в золото 585 або 850, інколи — в платину 900. Значно рідше можна зустріти срібні прикраси з діамантами або вироблені із золота низької проби.
  5. Щоб перевірити справжність діаманта, можна опустити його у ємність, наповнену водою. Дорогоцінний камінь доволі швидко опуститься на дно, а фіаніт або скло довше затримається на поверхні.
  6. Можна й не топити камінь під час перевірки, а лише крапнути на нього чистою водою. На справжньому діаманті вода втримається у вигляді крапельки, а на склі — розтечеться.
  7. Більш точно роздивитись камінь допоможе сильна лупа, яка збільшує зображення у 20-30 разів. Спробуйте знайти на камені якісь дефекти: вони завжди є на природному мінералі, але відсутні на синтетичних аналогах.

Способи перевірки для ризикових людей

Існує кілька складніших способів визначити справжність діаманта. Вони несуть певний ризик, якщо камінь — синтетична підробка чи натуральний мінерал іншого виду.

  1. За допомогою жиру або рослинної олії. Необхідно змастити камінь жиром або олією та притулити до віконного скла. Справжній діамант прилипне до шибки, а підробка просто впаде. Альтернативою можуть бути спеціальні маркери для перевірки: вони діють подібним до жиру способом, але більш зручні у застосуванні.
  2. Оскільки алмази відзначаються високою твердістю та стійкістю до впливу хімічних речовин, їхню справжність можна визначити за допомогою соляної кислоти. Натуральний 1 карат діамант ніяк не зміниться під впливом цієї речовини, а підробка може втратити колір чи навіть деформуватись.
  3. Ще один радикальний спосіб передбачає нагрівання каменю на вогні (наприклад, від свічки чи запальнички) протягом 30-40 секунд, а потім занурення у холодну воду. Синтетичні підробки від таких маніпуляцій відразу покриваються тріщинками, а натуральному діаманту вони не страшні.

 

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини