Історії п’яти локацій з вуличною кавою у Львові

2066

Останнім часом кавова культура у Львові, як і в інших містах України, розвивається шаленими темпами. Поряд з традиційними кав’ярнями з’являються і кав’ярні “третьої хвилі”, і модні хіпстерські заклади, пише БЖ.

Ми ж вирішили проаналізувати зовсім маленькі локації з кавою to go.

ICoffee

Ігор Ящишин та Вадим Карпіков – співвласники затишних кав’ярень ICoffee. Тут готують оригінальну каву з солодкими додатками та сиропами.

Хлопці, бариста з досвідом, розпочали спільну справу з продажу кави зі спеціально переобладнаних авто. Специфіка роботи на вулиці їх відштовхувала, бо від погоди залежало, як довго зможуть стояти і скільки прийде клієнтів. Тому вирішили шукати комфортніший варіант і заснували ICoffee у підземному переході біля готелю “Жорж”.

Фішкою ICoffee стали оригінальні варіанти кави: з імбирним печивом, кленовим сиропом, зефірками “Ванільний ранок”. Частину меню вигадував Вадим.

“Я спочатку був проти таких варіантів з додатками, але помилявся, вони відразу отримали популярність. Людям подобалося фотографувати каву в Instagram, ми навіть давали знижку за тег у мережі. Пізніше запропонували інші акції, відвідувачі кидають кубики і залежно від кинутої цифри отримують знижки і подарунки”, – розповідає Ігор.

Ще на етапі задуму проекту хлопці пообіцяли готувати лише таку каву, яку не соромно запропонувати друзям. Так само обирають бариста, вони повинні ставитися до відвідувачів як до гостей, розпитують, як справи і настрій.

“Ми удвох з партнером багато працювали у дорогих львівських закладах. Бачили зсередини, які помилки роблять власники щодо персоналу. Наприклад, вкорінена думка, що за баром працює злодій. І від самого початку до бармена ставляться як до нечесного. Але при цьому, від цієї людини залежить прибуток і реноме закладу. Тому наші бариста дуже відкриті і позитивні”, – каже Ігор.

Проект стартував у березні, а у січні у місті вже працювали чотири пункти.

Адреси: провулок Крива Липа, пл. Галицька (підземний перехід біля готелю “Жорж”) , вул. Коперника, 17, вул. Князя, 16

Велокав’ярня “Кава на шпацер”

“Випадково натрапив в інтернеті на відеоролик від Deutsche Welle про німецьку мережу велокав’ярень Coffee-Bike. Вигляд велокав’ярні – цього чудернацького рухомого об’єкту – викликав у мене неймовірне захоплення, і я загорівся бажанням реалізувати подібний проект в Україні”, – розповідає Юрій Чопик, засновник мережі велокав’ярень “Кава на шпацер”.

Подібні триколісні велосипеди вже понад сотню років існують у Голландії і використовуються там для перевезення вантажів. Окремою проблемою виявилися колеса – вони мали би виглядати, як велосипедні, але витримувати статичні навантаження у сотні кілограмів. Звичайні велосипедні чи навіть спеціальні, особливо міцні, призначені для даунхіллу, не витримали б цього. Врешті-решт вибір зупинився на колесах від спідвейних мотоциклів – і досвід експлуатації показав, що це було правильне рішення.

Успіх прийшов відразу. Перша велокав’ярня почала працювати біля Катедри на вулиці Галицькій 14 жовтня 2012 року, на Покрови, цей день відтоді відзначають як День Народження “Кави на шпацер”. Відразу ж вишикувалась черга і не розсмоктувалася до пізнього вечора:

“Багато важить вдала назва. Львів’янам вона полюбилася за свою “львівськість”, туристів же інтригує незрозумілістю. Екскурсоводи, пробігаючи повз велокав’ярню з групою туристів, завжди проводять для них коротенький лікнеп на тему львівського міського сленгу.

Найбільший мінус – залежність від погоди. Найбільші наші вороги – це холод, дощ та сніг, що дошкуляють бариста і розганяють клієнтів, а також вітер, який розмітає вулицею паперові горнятка, серветки і здуває каву, кожна порція якої мелеться у нас безпосередньо перед приготуванням напою. Бувало, що пориви вітру навіть зривали тент. Коли температура повітря опускається нижче за мінус 5, починає замерзати вода у шлангах та водяних помпах”.

Термін “Мережа велокав’ярень” засновник використовує принципово, оскільки, незважаючи на те, що за більше ніж три роки міська рада так і не знайшла можливості узаконити усі три велокав’ярні і зараз працює лише одна – на площі Ринок біля Нептуна. Юрій Чопик вірить, що “Кава на шпацер” таки стане повноцінною мережею велокав’ярень.

Адреса: площа Ринок, біля Нептуна

“Альтернативна кава”

Іван Болгаров та Святослав Щур – засновники кав’ярні “Альтернативна кава”. Старий кіоск на трамвайній зупинці переобладнали під місце продажу кави. Окрім класичного еспресо та рецептів на його основі, тут є альтернативні методи приготування напою: пуровер, кемекс, аеропрес та сифон. Від того, власне, і назва закладу.

“Ми познайомилися зі Святославом на конференції в Одесі три роки тому. Кожного ранку на спільному сніданку я готував собі каву в пуровері, ну і пригощав всіх навколо. Коли Свят спробував – з ним сталося своєрідне “просвітлення”. Він вперше в житті пив каву без цукру і не хотів його туди додавати взагалі”, – розповідає Іван. Святослав тоді закінчував львівську бізнес-школу і якраз думав над власним проектом. Відкривати ще одну кав’ярню у Львові не було сенсу, а от запропонувати нову якість завжди є.

Два роки тому хлопці просто витягнули столик на площу Ринок і пригощали всіх охочих, аби дізнатись, чи є зацікавлення в такому продукті взагалі. Через деякий час орендували будку на тій самій площі Ринок. А рік тому знайшли кіоск поруч із трамвайною зупинкою і дали йому нове життя. Місця тут небагато, але люди приходять і залишаються на тривалий час – поруч з кіоском є маленький майданчик з лавкою та зелена галявина.

Наразі в “Альтернативній каві” можна зустріти або Івана, або Олександра – бариста, який приєднався до команди АК минулої весни. Відвідувачам подобається дивитися на процес і розпитувати про нюанси приготування.

Зараз засновники думають про те, щоб відкрити іще одну кав’ярню або навіть дві.

Адреса: вул. П. Дорошенка, 45

Urban coffee

Це не був наш перший заклад, раніше розпочали проект продажу французьких млинців з собою на вул. Краківській у центрі Львова. Ми не мали досвіду приготування кави, але запросили спеціалістів, вчилися розбиратися у каві і відкрили першу кав’ярню Urban coffee”, – розповідає Ігор, співвласник локації.

Вирішили робити якісний продукт, тому відразу закупили обладнання, на якому працює Starbucks та MacCafe. За короткий час такі кавомашини дозволяють приготувати багато смачної кави, все автоматизоване і мінімізує роботу бариста. Аналогічні заклади у Львові використовують еспрессо-машини.

У меню є оригінальні варіанти лате: зі збитими вершками та печивом Орео чи Sneakers. Можна замовити сніданки з йогуртом, гранолою та фруктами. В літньому меню пропонують також фрапе та різні варіанти смузі.

Адреси: вул. Січових Стрільців, 17, вул. Галицька, 12

La creperie

La creperie – це міні–кав’ярня. Здебільшого каву тут продають через вікно на вулицю, але покупці можуть зайти й усередину. Тує є стіл-стійка біля стіни, каву з млинцями можна скуштувати і всередині. “Млинцева” розташована біля університету, поруч є великий парк, тому надовго тут клієнти не засиджуються.

Кав’ярня пропонує оригінальну каву з добавками від Харібо до M&M’s та широкий вибір французьких млинців. Власне, в перекладі з французької, назва означає “Млинцева”. Сам засновник наполягає на тому, що основний профіль закладу – це оригінальна кава.

“Ідея виникла наприкінці липня, а почали працювати 10 вересня. Я зрозумів, що зараз дуже популярний формат кави з собою, те саме й з їжею. То чому б ці функції не скомбінувати? Ми вибрали місце біля університету і не прогадали. Від дня відкриття тут шикувалася черга охочих спробувати напої”, – розповідає Павло Книш, засновник кав’ярні.

Адреса: вул. Січових Стрільців, 17

Фото з відкритих джерел

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини