З 1 квітня повинна початись національна кампанія з вибору лікаря.
Ми самі для себе зможемо обрати терапевтів, педіатрів чи сімейних лікарів, заклади яких підключились до електронної системи охорони здоров’я.
Фото: IgorVetushko/Depositphotos
Інструкцію для підписання декларації з лікарем наводить Міністерство охорони здоров’я.
Прийдіть з документами у бажаний медзаклад
Зверніться у медзаклад, де працює терапевт, педіатр чи сімейний лікар, з яким ви хочете підписати декларацію.
З собою потрібно мати паспорт, податковий номер і мобільний телефон.
Якщо ви підписуєте декларацію з педіатром чи сімейним лікарем для дитини, то візьміть також свідоцтво про народження дитини.
Важливо: заклад, у якому працює обраний вами лікар, має бути підключеним до системи “Електронне здоров’я”.
Уточніть цю інформацію у реєстратурі або у лікаря, або перевірте самостійно на сайті: https://portal.ehealth-ukraine.org/divisions.html#/
Алгоритм вибору лікаря та підписання декларацій прописаний в документі “Порядок вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу”.
Цей Порядок набере чинності найближчим часом, коли його погодять центральні органи виконавчої влади.
Для чого підписувати декларацію з лікарем
Декларація – документ, який підтверджує, що пацієнт хоче обслуговуватись саме у цього лікаря. Підписуючи декларацію з конкретним лікарем, ви повідомляєте державу (НСЗУ), що оплата за ваше обслуговування має находити у цей медзаклад.
Декларація не є юридичним документом і не підписується “раз і назавжди”: у будь-який момент ви можете укласти декларацію з іншим терапевтом, педіатром чи сімейним лікарем.
У такому випадку не треба скасовувати попередню декларацію – достатньо просто укласти нову декларацію з обраним лікарем, а зміни автоматично зафіксуються у системі.
Ви вільні у своєму виборі – не мусите підписувати декларацію за місцем прописки чи проживання.
Однак лікар може відмовити вам у підписанні декларації, якщо він уже набрав максимально рекомендовану кількість пацієнтів: сімейний лікар може обслуговувати 1 800 пацієнтів, терапевт – 2 000, педіатр – 900.
Ця цифра може бути дещо більшою для лікарів, які працюються у селах. Наприклад, якщо у селі проживає 2 000 людей, то всі вони отримають змогу підписати декларацію з сімейним лікарем.
Без медичної допомоги не залишиться ніхто. Це питання контролюватиме Національна служба здоров’я України.
Джерело: Українська правда