Книжка Енн Епплбом про Голодомор в Україні здобула премію Лайонела Гелбера

800

Книжка відомої американської журналістки, лауреатки Пулітцерівської премії Енн Епплбом (Anne Applebaum) «Червоний голод. Війна Сталіна проти України» («Red Famine: Stalin’s War on Ukraine») здобула премію Лайонела Гелбера.

woanews.com

Про це повідомляється на офіційному сайті премії, пише Media Sapiens.

«Це захоплива історія про голод в Україні, вчинений радянською владою. Ця блискуче написана книжка говорить про одну з найважливіших глобальних проблем. Як тоді, так і сьогодні голод має не лише природні причини, він також є результатом свідомих рішень, які ухвалюють лідери держав. Це прекрасна книжка на тему, важливу для всього світу, тож її має прочитати кожен», – заявив голова журі премії Дженіс Штайн (Janice Stein).

Книжка Енн Епплбом «Червоний голод. Війна Сталіна проти України» вийшла друком минулого року й викликала активні дискусії в медіа.

Праця журналістки розповідає деталі Голодомору 1932-1933 років в Україні й доводить, що голод був геноцидом українського народу, а не просто наслідком колективізації. Енн Епплбом уважає, що Йосип Сталін навмисно хотів придушити український національний рух, вважаючи його загрозою своїй владі, прагнув «знищити ідею України як незалежної нації назавжди». Аворка розповідає про те, що призвело до Голодомору, вказує на причетних до цього злочину та описує справжні наслідки трагедії, які відчуваються й досі.

Пані Епплбом використала для написання книги велику кількість архівних документів, а також свідчення людей, які жили в ті часи.

Премія Lionel Gelber Prize була заснована канадським дипломатом Лайонелом Гелбером у 1989 році. Її присуджують за найкращу книжку англійською мовою, яка торкається питань міжнародної політики та поглиблює публічну дискусію з важливих міжнародних питань.

Енн Епплбом – відома американська журналістка, історик, експертка з тематики Східної Європи та лауреатка численних премій. Працювала редакторкою The EconomistThe Spectator і The Washington PostУсього Енн Епплбом написала п’ять книжок про історію країн Східної Європи. Пулітцерівську премію вона отримала за книжку за книгу «ГУЛАГ: павутина великого терору».

Нагадаємо, у жовтні вийшов друком український переклад іншої книжки Енн Епплбом «Залізна завіса. Приборкання Східної Європи 1944-1956». У цій роботі журналістка досліджує історію утворення й початкового періоду еволюції комуністичних режимів у країнах Східної Європи після Другої світової війни.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини