Яких сучасних українських письменників знають українці

2064

Серед сучасних вітчизняних письменників українці найбільше знають Ліну Костенко.

Про це повідомляє Ukrainian Reading and Publishing Data 2018

Так на відкрите запитання «Кого з сучасних українських письменників ви знаєте?» 10% опитаних назвали письменницю Ліну Костенко. На другому місці — Сергій Жадан із 7%, на третьому і четвертому — Юрій Андрухович і Оксана Забужко (із незначною різницею у кількості згадок — 4,7% і 4,3% відповідно), а на п’ятому — Василь Шкляр, якого назвали 3,9% респондентів. П’ятірка лідерів обійшла Люко ДашварІрен Роздобудько та Ірену Карпу. До речі, у дослідженні 2014 року остання входила у п’ятірку першості. Тоді як Ліна Костенко очолює рейтинги вже багато років поспіль.

Однак знати — не означає читати: кожного з названих письменників читали майже вдвічі менше опитаних. Так, твори Ліни Костенко читали 5,8% респондентів, Сергія Жадана — 3,9%, Оксана Забужко обійшла Юрія Андруховича — 2,6% проти 2,4% відповідно, а Василя Шкляра із 2,2% витиснула із п’ятірки лідерів Люко Дашвар — її твори читали 2,3% респондентів.

Загалом під час опитування назвали 145 імен сучасних українських письменників. 14% українців не змогли пригадати жодного письменника, а для 13,8% обрали відповідь «важко відповісти». 9,9% не відповіли.

16% українців не читали творів вітчизняних авторів сьогодення.

Серед сучасних українських письменників називали імена Василя Стуса, Олеся Бузини, Всеволода Нестайка, Юрія Покальчука, Василя Барки, Анатолія Дімарова, Наталі Забіли, Павла Загребельного тощо.

1,9% українців називали класиків української літератури.

Повний текст дослідження доступний за посиланням.

Дослідження здійснене за підтримки Українського культурного фонду.

Дослідження проведене соціологічною службою Центру Разумкова з 26 жовтня по 1 листопада 2018 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2013 респондентів віком від 15 до 59 років. Теоретична похибка вибірки – 2,3%.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини