Яка реальна собівартість українського газу: скільки маємо платити

1117

В Україні за собівартості видобутку українського газу близько 3 грн його реальна вартість має бути в кілька разів вищою. Для того щоб видобуток залишався на одному рівні, щороку потрібно витрачати сотні мільйонів гривень на нові свердловини. Крім того, додатково доводиться витрачати на доставку блакитного палива та податки.

Про це пише OBOZREVATEL. Якби “Укргазвидобування” витрачало гроші тільки на видобуток блакитного палива з свердловин, щорічно видобуток би падав на 1 млрд кубів. І в результаті вже через 10 років держкомпанія взагалі не змогла б добувати блакитне паливо.

Але щоб не просто зберегти обсяг видобутку, а збільшити його, потрібно постійно проводити дорогу розвідку, буріння, залучати нові технології, встановлювати сучасні бурові установки тощо. І на все це потрібні величезні інвестиції.

Зазначимо, два роки тому тоді голова “Нафтогазу” Андрій Коболєв оцінив собівартість видобутку в 6,5 грн (без урахування податків). На початку 2021-го тоді в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко заявив, що собівартість складає лише 2,4 грн.

“Собівартість видобутку – до речі, вона виросла дуже сильно, і це теж питання до ефективності діяльності “Нафтогазу”, – приблизно 2,6 гривні”, – сказав він в інтерв’ю “Радіо Свобода”.

Але ставши головою “Нафтогазу”, Вітренко “передумав”. Тепер він каже, що компанія на видобуток насправді витрачає більше, ніж заробляє. І це цілком можливо, оскільки для нарощування видобутку потрібно інвестувати більше, ніж можна заробити на продажу блакитного палива.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини