Як з’явилася станція метро в столиці з найдовшими ескалаторами в Європі: розповіли незвичайні факти

1152

Станція київського метрополітену “Арсенальна”, яка розташована на Святошинсько-Броварській лінії, є найглибшою у світі.

Як повідомляє 44, відстань від вестибюля до платформи становить 105,5 метрів. Так розташувати станцію довелося через ґрунтові води, – пише obozrevatel.

На станції встановлено найдовші ескалатори в Європі

Будівництво вестибюля велося досить незвично. Багатотонний купол станції не зводили на місці її нинішнього розташування через те, що заважали котловани. Його побудували на поверхні, та за допомогою спеціальної техніки професійно встановили на потрібній глибині. Відкрилася станція однією з перших, разом із кількома іншими, 6 листопада 1960 року.

"Арсенальна" найглибша станція у світі

“Арсенальна” єдина в Києві має “лондонський тип” конструкції з коротким залом. Тут працюють найстаріші та найдовші в Києві ескалатори. Одного б на таку глибину не вистачило, тому було встановлено два ескалатори, довжиною 55,8 та 46,6 метрів. Оформлення у станції мармурове.

Станція отримала свою назву завдяки розташованому неподалік заводу “Арсенал”, заснованому ще у 1764 році. Завод виробляє оптику, цифрові фотоапарати та електроніку. Виготовлялися також предмети для космічної та авіаційної галузі. Слово “арсенал” же зазвичай означає склад зброї. Такий дійсно на заводі був.

Станція отримала назву завдяки заводу "Арсенал"

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини