В Україні завжди шанували традиції. Особливо, якщо вони стосувалися великих свят.
Хрещення Господнє — третє і завершальне свято різдвяно-новорічного циклу, яке в народі має назву Йордан, або Водохреща. Православні християни та греко-католики відзначають його 19 січня.
Традиції святкування пов’язані із віруванням, що у цей день освячена вода у ставках та річках стає цілющою. Відтак, українці намагалися набрати води і скупатися. Навіть у суворі радянські часи багато кому це вдавалося робити таємно.
Український контент відібрав серію ретро світлин, що демонструють як українці святкували Водохреща впродовж останнього століття.
Труханів острів, 1960-і. У радянські часи релігійні свята не дозволялось відзначати, однак українці примудрялися купатися як “моржі”У цей період тривала Перша світова війна і місто перебувало під контролем австрійських військ. Люди набирають освяену воду. Володимир-Волинський, 1917 рікУ цей період тривала Перша світова війна і місто перебувало під контролем австрійських військ. Люди набирають освяену воду. Володимир-Волинський, 1917 рікСвяткування Водохреща у Володимирі-Волинському у 1917 роціСвяткування Водохреща, Знесіння, м. Львів, 1933/1934 рокиВодохресне купання на правому березі Дніпра, 1910 рік.Йорданське освячення води на Чорній Тисі. Ясіня, 1920-ті